Aktuality - Výlet 4.A a 4.B do Prahy 13.5.

Výlet 4.A a 4.B do Prahy 13.5.

6. 6. 2014

V úterý 13.5. jsme se vydali na poznávací výlet do Prahy.  V Liberci trošku pršelo, ale Praha nás přivítala sluníčkem. Naše první kroky vedly do Planetária na program Vesmír kolem nás. Projekce nás okouzlila a my jsme načerpali nové informace o vesmíru, které se nám budou hodit v 5.třídě, kde se tomuto tématu budeme v přírodovědě věnovat.

Poté jsme se přesunuli do Národního technického muzea, kde jsme dostali dvě hodiny volno, abychom si mohli prohlédnout expozice, které nás zajímaly. Asi nejvíce času jsme strávili v obrovské hale, kde byla vystavena stará auto, letadla, kola, vlaky a motocykly. Se zájmem jsme si prohlédli i jiné předměty z minulých století.

Nakonec nás čekala hodinová plavba parníkem po Vltavě. Začalo pršet, ale nám to nevadilo. Přesunuli jsme se do spodní části lodi, kde bylo příjemně teplo. Odtud jsme pozorovali pamětihodnosti Prahy např. Karlův most, Národní divadlo a jiné. Někteří z nás si plavbu zpříjemnili výbornou horkou čokoládou nebo hranolky.

Celý výlet se nám moc líbil a do Liberce jsme se vraceli plni nových poznatků a zážitků.

Žáci 4. A a 4. B a paní učitelky Š. Radová a K. Prokophová