Aktuality - Čtvrťáci zazářili v průkazu cyklisty

Čtvrťáci zazářili v průkazu cyklisty

6. 6. 2014

Od září jsme se připravovali na to, co nás čeká na konci školního roku – získat průkaz cyklisty.

Nejprve jsme se museli naučit všechny dopravní značky, potom pravidla silničního provozu, abychom mohli řešit složité situace na křižovatkách.

Paní učitelka s námi měla velkou trpělivost, ale i my jsme se snažili. Samozřejmě jsme také museli zvládnout  jízdu na kole – objíždění překážky, řazení do jízdních pruhů a další záludnosti, které nás v silničním provozu čekají.

Nastal den „D“ – 15. 5. a my jsme vyrazili na dopravní hřiště. Nejprve nás čekal test – ten jsme udělali všichni. Ale ještě jsme neměli vyhráno. Čekala nás jízda na kole pod přísným dohledem. Když všichni dojeli, nastala chvíle očekávání. Nervozita stoupala. Konečně – paní inspektorka přichází oznámit výsledky. Hurá!!!!  Všichni dostaneme průkaz cyklisty. Dokonce nám řekla, že by se vůbec nebála setkat se s námi v silničním provozu.

A bonus nakonec. Paní inspektorka paní učitelce poděkovala za to, jak nás ke zkouškám připravila a předala jí diplom pro nejlepší  4.třídu v Liberci za školní rok 2013/2014 – a to jsme my – Bílí Tygři 4.B.