Aktuality - Pohádkové nocování druháčků 13.března

Pohádkové nocování druháčků 13.března

16. 3. 2009

V pátek 6. března navečer se vypravili naši druháčci na návštěvu vrstevníků do ZŠ Sokolovská. Domácí už na nás čekali ve vestibulu a uvedli nás do třídy, která byla naším hlavním stanovištěm.

Hned jsme si vzali věci na plavání, vyslechli jsme si nezbytné poučení o bezpečnosti a vydali jsme se seznámit s bazénem. V něm nám zanedlouho začne povinný plavecký výcvik. Hodinu ve vodě jsme si velmi užili, nikdo se ani nestačil bát.

Při sportování velmi vyhládne, tak jsme se museli podívat, co nám maminky zabalily s sebou. Po hostině a vzájemném ochutnávání nás čekalo další dobrodružství.

Škola se změnila v Pohádkov, paní učitelka v pohádkovou babičku a my v pohádkové postavičky. Ale nebylo to jen tak. Museli jsme si najít druhého do party, aby z nás byla pohádková dvojice. Byl to vždy někdo z druhé školy a tak jsme se bezva seznámili. Nyní se už dvojice nesměla rozdělit a spolupracovala na vypracování pohádkového testu. Nejtěžší pro nás bylo vzpomenout si na jména všech sedmi trpaslíků. Potom nám pohádková tetička (paní učitelka z domácí školy) rozdala noviny a my jsme si udělali čepici jakou má Večerníček. Naučili jsme se o něm písničku, také jsme si zatancovali.

Čas docela pokročil, proto jsme si vyčistili zuby a někteří se šli ještě dívat na opožděný Večerníček a někteří začali zalézat do spacáků. Nějakou dobu trvalo, než jsme všichni usnuli, ale pak jsme spali až do rána.

Zabalit spacák a ostatní věci nám dalo docela zabrat, ale se vzájemnou pomocí jsme i tuto překážku zvládli. Po snídani jsme se všichni sešli na pohádku v herně. Paní učitelky nám rozdaly Diplomy za statečnost. Domácím dětem jsme rozdali dárečky a pozvali je na naši akci Výstup na Ještěd.

Domů jsme si odvezli hodně zážitků. Doufáme, že nám paní učitelka zase něco vymyslí.

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”