Aktuality - Výlet páťáků do Prahy 27.3.

Výlet páťáků do Prahy 27.3.

12. 4. 2014

Po podzimní vydařené návštěvě Prahy jsme se těšili na další pěkné zážitky. A tak jsme ve čtvrtek 27. března vyrazili na další poznávaní našeho hlavního města. První naší zastávkou byl Petřín, kde jsme si hezky pobloudili v bludišti a pobavily nás naše zdeformované postavičky v tamních zrcadlech. Prima byla i procházka v okolním parku a prohlídka rozhledny, neboť nám společnost dělalo hřejivé jarní sluníčko.

To nejdůležitější nás ale čekalo – Planetárium a program zvaný Pohyby Země. Byla to nádhera, když se nad námi otevřelo hvězdné nebe, putovali jsme vesmírem a prohlíželi si galaxie, souhvězdí a všechny planety. Někteří z nás si vyzkoušeli i jízdu na vesmírném trenažéru po Měsíci nebo po Marsu. Jiní porovnávali hmotnost předmětů na různých planetách, zkoušeli působení přitažlivé či odstředivé síly.

V sousedním Mořském světě nás čekalo další překvapení. Měli jsme velké štěstí a stali se účastníky jedinečné podívané – odchytu žraloka šedého. Velmi poutavé a poučné bylo potom i vypravování pana průvodce o všelijakých mořských potvůrkách.

Opravdu sladkou tečkou vydařeného výletu bylo mlsání cukrové vaty na Matějské pouti. V pozdních odpoledních hodinách jsme se sice zmoženi, ale spokojeni, vrátili k našim rodičům.

Žáci 5. A a 5. B s p. učitelkami S. Sedlákovou a L. Hájkovou