Aktuality - Florbal 7.tříd - Postup do Prahy nevyšel

Florbal 7.tříd - Postup do Prahy nevyšel

10. 3. 2014

Při letošní cestě za florbalovým triumfem jsme vybojovali mnoho zajímavých utkání. Nepovedl se nám bohužel poslední krok – postup do republikového finále. Zde je v krátkosti naše úspěšná cesta za florbalovým pohárem pro vítěze…

KRAJSKÁ ELIMINACE – Česká Lípa

Letošní rok je pro naši školu rokem florbalovým. Kromě postupu 5. tříd mezi nejlepších 8 týmů Čech, postoupily rovněž 8. a 9. třídy do „krajské eliminace“. Aby toho nebylo málo, stejný kousek se podařil i zástupcům 6. a 7. tříd. Krajská eliminace znamená, že se nejlepší celky z některých krajů (v našem případě se jedná o kraj Liberecký, Královéhradecký a Středočeský) utkají o posledních 8 míst pro celorepublikové finále. Jak k tomu došlo?

Vítězství 6. a 7. ročníků se nerodilo snadno. První zápas jsme narazili na školu z České Lípy, kterou jsme i díky třem zásahům Marcela Virága porazili 4:1.

Druhý zápas se ukázal jako klíčový. Sehráli jsme ho s domácí školou z Jablonce nad Nisou. Ta do té doby odehrála všechna svá utkání bez ztráty kytičky a vítězství jim tudíž zaručovalo postup. Soupeř v nás budil respekt, neboť všichni jeho aktéři byli daleko vyšší než my. Naštěstí jsme ve druhé minutě trefili první branku, kterou zaznamenal Jan Křepelka. Zbylých 18 minut přišla na řadu naše obrana. Do útočné poloviny jsme se dostávali jen sporadicky. Míčky jsem jen vyhazovali a snažili jsme se neinkasovat. Ne, že by to byla přímo naše strategie, ale musíme si sportovně přiznat, že herně jsme zaostávali. Výborný výkon našeho gólmana nám však dával naději na vítězství, která ještě více vzrostla při ubráněném oslabení 5 na 3, které trvalo téměř celé 2 minuty. Dvě minuty před koncem si vzal soupeř time-out a snažil se zvrátit nepříznivý stav utkání. Osud nám byl však nakloněn a s vypětím všech sil se nám podařilo ubránit hubené vítězství. Soupeř byl zdrcen, my jsme oslavovali. Čekal nás poslední zápas, který nás mohl posunout do krajské eliminace.

Ten jsme sehráli se ZŠ Studenec. Remíza nám zaručovala postup, chtěli jsme však zvítězit. Bohužel se nám z kraje nepodařilo vsítit gól a tak převzal otěže zápasu Studenec. Minutu před koncem ukazatel skóre mluvil v náš prospěch. 0:0. Výsledek jsme chtěli za každou cenu ubránit, proto jsme si vzali time-out. Ten nám vlil novou krev do žil a dvěma rychlými zásahy hráčů Nikoliče a Lišky jsme misky vah převážili na svou stranu. Zvítězili jsme 2:0 a slavili postup.

KVALIFIKACE NA REPUBLIKOVÉ FINÁLE – Tipsport Aréna Liberec

Neuplynul ani měsíc a naše „mužstvo“ se opět sešlo, aby završilo naši cestu na republikové finále v Plzni. Byli jsme v plné sestavě a věřili jsme, že na finále můžeme dosáhnout. Hrály se pouze dva zápasy, proto jsme nesměli zaváhat ani v jediném. První zápas jsme sehráli se ZŠ Trutnov. Trutnováky doprovázela do liberecké Arény početná armáda skvělých fanoušků. I proto bylo velice těžké dosáhnout vítězství, ale nakonec se podařilo - 4:2. Poté spolu hrály ZŠ Trutnov a ZŠ Benešov. Jejich souboj skončil remízou 3:3. To nám zaručovalo postup i v případě remízy v našem posledním zápase. Celou dobu jsme tahali za kratší konec a dotahovali jednobrankový rozdíl. Čtyři minuty před koncem jsme srovnali na 3:3. Pár vteřin na to jsme inkasovali lacinou branku. Bohužel se nám i přes drtivý finiš nepodařilo vyrovnat. Dvakrát jsme trefili tyč a se závěrečnou sirénou skončily naše postupové naděje.

Sestava: Šafařovský, Bálik, Zajíček, Dospěl, Šír, Nikolič, Šuráň, Matějka, Mendl, Virág, Lišák.

Nejlepší střelec: Dospěl 2

Postoupit do republikového finále se nám letos nepodařilo, ale příští rok se opět pustíme do boje!