Aktuality - Karneval v družině 26.2.

Karneval v družině 26.2.

10. 3. 2014

Stalo se již každoroční tradicí, že v únoru mají děti školní družiny karneval. Ten letošní připadl na středu 26. února. Samozřejmě mu předcházelo povídání o tom, jak vznikl a proč se mu tak říká. Pověděli jsme si také něco o maskách a o masopustu, ve kterém maškarní bály a karnevaly bývají. V družině si děti vyráběly škrabošky a masky, ale s těmi, ve kterých se vrhly do maškarního reje, jim samozřejmě pomohly maminky.

Ve středu po obědě nastal ten okamžik, kdy najednou v družině nebyly děti, ale princezny, víly, strašidla, čarodějové, čarodějnice,zvířátka ,sportovci...ale také ukrutný vládce hor, Krakonoš. Všichni se představili a seřadili se, aby se předvedli i paním učitelkám, za kterými se vydali jako průvod. No a potom začaly soutěže, tanec s balónky, tanec s podlézáním lana, ale i tanec s koštětem. A to si každý rychle hledal kamaráda do dvojice, protože jak zůstal sám, dostal k tanci koště.

Všechny masky byly krásné, a proto byly všechny spravedlivě oceněny dobrotami a malými dárečky. A jako má všechno svůj konec, tak skončil i letošní karneval. Byl pěkný, vydařil se, a již se všichni těšíme na ten další.

Chtěly bychom poděkovat rodičům za spolupráci při zajištění masek pro své děti a některým maminkám za sladkosti (paní Špačková, Vlčková a Kancová) a paní Kancové za omalovánky, odznáčky a balónky.

Vychovatelky Radka, Jindřiška a Lucka