Aktuality - Zlatý hattrick, 12. února

Zlatý hattrick, 12. února

4. 3. 2009

Po vítězství 4.- 5. třídy pod vedením J.Bermana a triumfu 6.- 7. třídy pod taktovkou M. Stodoly završili skvělý hattrick naší školy deváťáci vedení D.Kadlečíkem. Vítězstvím v okresním finále podtrhli výsledky naší školy...VE FLORBALU V LIBERCI NEMÁME LETOS KONKURENTA!

Okresní čtvrtfinále

8.-9. třída

Sestava: Krkoška – Beránek, Urban, Kolda, Ješko – Psota, Slivka, Pálek, Mikyska, Velechovský

10.2.2009 – čtvrtfinálová skupina A

složení: ZŠ Barvířská, ZŠ Dobiášova, ZŠ Kobyly, ZŠ U Školy

V této čtvrtfinálové skupině nám šlo především o umístění do druhého místa, které by nám o dva dny později zaručovalo postup do okresního semifinále. Hned na úvod jsme dostali velice houževnatého soupeře z fotbalové školy ZŠ Barvírna. Zápas to byl o to těžší, že byl po dlouhé době naším prvním a museli jsme se částečně sehrát i rozehrát. Nicméně se projevila naše zkušenost z ledové plochy a dá se říci, že i díky rozhodčímu, který pouštěl hru na hranici pravidel, jsme nakonec zvítězili 3:2. Výsledek mohl být i příznivější, to by si ovšem gólman nesměl srazit do brány nahození z půlky hřiště, které šlo mimo tři tyče. Nutno však dodat, že to bylo jediné zaváhání brankáře na celém turnaji a tuto svou minelu několikrát odčinil.

Ve druhém zápase skupiny se nám představil soupeř ze ZŠ Kobyly. S tímto soupeřem jsme nezaváhali a zvítězili jsme 9:0. I když skóre může naznačovat, že jsme se snažili soupeře zesměšnit, šlo nám především o brankový rozdíl. Skupina byla vyrovnaná, a tak každá branka mohla hrát svou roli.

Poslední zápas dne jsme stanuli tváří v tvář soupeři ze ZŠ Dobiášova. Respekt, se kterým jsme do utkání vstoupili, nebyl opodstatněný. Nutno podotknout, že soupeř zřejmě neměl svůj den a kombinačně jsme jej jednoznačně přehrávali. Vítězství ve skupině nám zajistila další výhra, tentokrát 4:1. Bylo tedy víc než jisté, že se nejednalo o náš poslední zápas a zahrajeme si o medailové umístění, možná i o postup do krajského finále. To ovšem rozhodne až čtvrtek.

12.2.2009 – čtvrtfinálová skupina B

složení: ZŠ Ještědská, ZŠ Jeronýmova, ZŠ  Hejnice, ZŠ Aloisina výšina

Ve čtvrtek ráno začala druhá čtvrtfinálová skupina své zápasy o postup do okresního semifinále. Postup si pohlídali největší favorité z Ještědské a Jeronýmovy. Po skončení této skupiny se hrálo již systémem play – off. A1-B2, B1-A2. Konkrétně to znamenalo, že o postup do finále  si zahrajeme se ZŠ Jeronýmova a ZŠ Ještědská se ZŠ Barvířská.

Svůj první zápas jsme zvládli. Výhra se sice nerodila snadno, ale s postupem času jsme soupeře kombinačně přehráli a tak jsme si připsali 4 vstřelené branky k jedné obdržené. Že se jednalo o fyzicky náročná utkání není třeba zdůrazňovat. Kluci totiž po odehraném úterním zápase neměli den volna, jak by se mohlo zdát, ale odjížděli k extraligovému utkání do Plzně, kde zvítězili 2:0. Nicméně postup do finále jsme si ujít nenechali a čekali jsme, kdo bude naším soupeřem. Očekávali jsme postup ZŠ Ještědské, která je florbalovou školou. Ovšem konalo se překvapení, a tak jsme ve finále stanuli opět před  naším dobře známým soupeřem - ZŠ Barvířská.

I když by se mohlo zdát, že máme postup na kraj jistý, opak byl pravdou. Poločas skončil 0:0 i přes množství šancí, které jsme si během první půle vytvořili. Ve druhém poločase jsme se nechali mnohokrát vyloučit, a tak nám o to rychleji ubývaly síly. Možná i díky tomu jsme obdrželi gól na 1:0. Čas se krátil. Nervozita na našich holích se začala projevovat stále více. Otevřeli jsme hru, ale místo vyrovnání jsme se dočkali dalšího zásahu do vlastní sítě. Když chybělo několik posledních vteřin do konce utkání, propukla menší slovní potyčka nejen mezi hráči, ale i mezi oběma trenéry. Nicméně o výsledku již bylo rozhodnuto, a tak jsme prohráli 2:0. Zklamání bylo obrovské. Když už se zdálo, že je všemu konec, zjevilo se před námi „Deus ex machina“ v podobě jednoho z vedoucích turnaje. Ten nám oznámil, že finále se již nehraje na poločasy, nýbrž na třetiny. Opět jsme ožili. Vrátili jsme se na plochu, i když vinou závěrečných vyloučení, jen ve třech. Chuť po vítězství byla obrovská. I ve dvojnásobném oslabení jsme dokázali vsítit branku a o několik minut později dokonce vyrovnat. Výbuch radosti přišel 25 vteřin před koncem utkání, kdy jsme zvýšili na 3:2. I přes vyhrané buly jsme si nedokázali míček udržet a dočkali jsme se 3 vteřiny před koncem vyrovnání na 3:3. Gól to byl minimálně hodně sporný. Oba sudí se šli poradit o jeho regulérnosti. Zatímco nám byl gól dvakrát v tomto utkání odepřen, Barvířské nikoli. Proto o vítězi okresního kola a postupujícím do kola krajského museli rozhodovat nájezdy. K trestnému střílení  jsme zvolili Psotu, Urbana a Slivku. Jako první jel nájezd soupeř a proměnil. Matěj Psota rovněž. Ve druhé sérii jsme skórovali jen my, když střelou pod víko překonal brankáře Patrik Urban. Ve třetí sérii Barvířská bohužel srovnala stav, a tak mohl svým posledním nájezdem vše rozhodnout Jan Slivka. Ten však bohužel nastřelil pouze gólmana a  nájezdy proto pokračovaly systémem „náhlá smrt“. Soupeř neproměnil, Patrik Urban ano a tak naše radost mohla vypuknout naplno. Zajistili jsme si postup do krajského finále. Vyhráli jsme 4:3.

Autor : Daniel Kadlečík

Dá se s lehkou nadsázkou říci, že naše ZŠ U Školy ovládla florbal v celém libereckém okrese. Naši kluci nenašli přemožitele v žádné věkové kategorii. Jak si kluci z 8.a 9. třídy pod vedením Mgr. Daniela Kadlečíka povedou dále se necháme překvapit.....