Aktuality - Čertovský den v 1.A - 5.12.

Čertovský den v 1.A - 5.12.

16. 12. 2013

Zazvonil zvonek a celá třída se rázem proměnila v peklo plné čertic a čertíků. Mezi nimi se vznášelo několik andílků a nechyběla ani Mikuláška Janička. Celý den probíhal v maskách, abychom byli na příchod Mikuláše připraveni.

Na začátku dne jsme se rozdělili do skupinek, ve kterých velel vždy jeden Lucifer. Ten zodpovídal za to, aby celá jeho skupinka dodržovala pekelný řád. Všichni jsme během dne sbírali „čertovské body“. O všech postavách jsme si povídali, plnili nejrůznější úkoly a hráli spoustu her. Čekalo nás pekelné pexeso, vytvářeli jsme matematické příběhy podle obrázků, čerty jsme modelovali, porovnávali a počítali. Abychom se zlepšili ve čtení, čekalo na nás odkrývání obrázku.

Během těchto her a soutěží nás navštívil Mikuláš se svou družinou. Moc nás pochválil za to, co jsme se všechno naučili a v čem jsme se zlepšili. Ale také musel některé pokárat za nevhodné chování. Ti pak Mikuláši museli slíbit, že se polepší a podali si s ním ruku. Za básničku, kterou jsme si připravili, nás všechny obdaroval čokoládovými Mikuláši a čerty podle zásluh.

Na závěr dne Hlavní čertice (paní učitelka) vyhodnotila celou soutěž a rozdala všem čertovské diplomy a odměny. Celý den jsme si parádně užili a spoustu věcí jsme se při něm naučili. Už teď se těšíme na příští rok!

třída 1. A