Aktuality - Mikuláš chodil školou 5.12.

Mikuláš chodil školou 5.12.

16. 12. 2013

Ve čtvrtek 5. prosince navštívila naši školu očekávaná celebrita. Opět po roce překročil práh školy milovaný Mikuláš.. A jako každý rok, opět nepřijel sám. Byl doprovázen letkou čarokrásných andělů (kteří se velmi podobali naši žákyním 9.A) a hrozivou umouněnou čertovskou tlupou.

Mikuláš se svým doprovodem postupně navštívili všechny třídy 1.stupně. A letos byl Mikuláš vskutku dobře připraven. Jakmile vešel do třídy, rozbalil nebeský pergamen a ihned četl jména hodných dětí i hříšníků. A když náhodou na nějakého zlobílka zapomněl, všeteční čerti toho nešťastníka ihned vyčmuchali, a andělé pak museli vynaložit spoustu sil, aby ho uchránili od čertovských šťouchanců.

Děti si připravily pro mikulášskou návštěvu celou řadu pěkných říkanek a básniček. Třída 4.B dokonce Mikuláši zazpívala za hudebního doprovodu paní učitelky Radové. Není proto divu, že se ctihodnému Mikulášovi vůbec nechtělo opustit naši školu. S ohledem na všechny čekající děti, které se těší na mikulášskou nadílku, se milí andělé a zlomyslní čerti se svým vousatým nadřízeným rozloučili a slíbili, že se za rok opět uvidíme.