Aktuality - Lyžařský výcvik, 8. - 13. února

Lyžařský výcvik, 8. - 13. února

4. 3. 2009

Dne 8.12. jsme v 10:00 odjížděli v počtu 33 dětí + 4 učitelé na další lyžařský výcvik. Pro některé chlapce šlo o odjezd poněkud hektický, protože se ten samý den v 01:00 ráno teprve vrátili z hokejového turnaje. Malé překvapení nás čekalo v podobě dvou neomluvených chlapců, na které jsme ráno čekali...Omluva nikde..Telefon nezvedán...Nakonec jsme však vyjeli pouze s 15 min. zpožděním. Cesta probíhala bez problémů a ten samý den jsme již od 14:00 lyžovali.

Složení učitelského doprovodu bylo následující : vedoucí kurzu  a snowboaďáků– Mirko Stodola, vedoucí elitních lyžařů – Radek Hanuš, vedoucí pohodových a pokročilých lyžařů – Libuše Šrámková, hlavní a nejtrpělivější instruktor začátečníků – Jiří Berman. Pokoje byly po 2, 3, 4 se sociálním vybavením pro každý pokoj. Jídlo bylo zajištěno formou plné penze (snídaně - švédské stoly, obědy – polévka a teplé jídlo, večeře – teplé jídlo) a myslím, že museli být všichni spokojeni.

Počasí nám přálo střídavě. Za dobu našeho pobytu připadalo dobrých snad 60cm nového sněhu, ale podmínky byly i tak výborné. Lyžování probíhalo v areálu Studenov s výjimkou čtvrtka, kdy jsme navštívili Lysou Horu. Začátečníci, ať na prkně nebo na snowboardu, dělali mílové pokroky den od dne. Snowboarďáci předváděli triky, které by se neztratily   ani na   X-Games a lyžaři řezali nejen carvové oblouky. Závěrečný slalom, který proběhl poslední den vyhrál závodník Adam Erler, na prkně se doklouzal pro vítězství Vojta Černý..

Večerní programy byly střídavě naučné a zábavné. Od teoretických přednášek přes promítání fotek a natočených videí po hry plné rozbitých vajíček:-)

Celý kurz proběhl bez větších potíží a bez výraznějších zranění. Jedinou smutnou tečkou byla nemoc M.Roháčka, který musel předčasně odjet s teplotami. Na závěr bych ještě jednou poděkoval všem zúčastněným učitelům, za výbornou práci  a dětem, za pohodový a kvalitní lyžák.

 

M.Stodola, vedoucí kurzu

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”