Aktuality - Slavnostní zakončení školního roku 28.6.

Slavnostní zakončení školního roku 28.6.

12. 7. 2013

Žáci a žákyně naší školy zakončili uplynulý školní rok opět v hollywoodském stylu. Poslední den školního roku 2012/13 vyšel na pátek 28. června. Děti nejprve převzaly plod své celoroční práce v podobě vysvědčení od svých třídních učitelů. Asi nejvíce se z vysvědčení těšili prvňáčci. Během školního roku udělali největší pokroky. Naučili se mimo jiné všechna písmenka abecedy, poradili si se sčítáním a odčítáním, a nyní na ně čekala zasloužená odměna z rukou paní učitelky.

Po rozdání vysvědčení se všechny třídy přesunuly do Tipsport Arény, kde již čekalo připravené pódium a hlediště, které posloužilo nejen všem našim žákům, učitelům a zaměstnancům školy, ale i zhruba 50 rodičům, kteří se na slavnostní zakončení školního roku přišli rovněž podívat.

V průběhu slavnostního programu byli odměněni žáci, kteří se umístili na prvních místech v kategoriích školní soutěže „Recyklohraní“. (viz. článek „Recyklohraní“), a dále prestižní kategorie oceňované pravidelně každý rok.

V kategorii „Nejlepší student“ byl vyhlášen Kristián Novák ze 7.B. Své vítězství si zasloužil díky nejlepšímu výsledku v českém jazyce a matematice ve srovnávacím testování SCIO a excelentním studijním výsledkům po celý školní rok. Na ocenění byli kromě Kristiána ještě nominováni Ondřej Černý z 9.B, Jakub Šuráň z 6.A a jeho bratr Jan Šuráň ze 7.B.

I letos jsme vyhlašovali žáky s nejlepšími studijními i sportovními výsledky. Ledovou princeznou školy (tedy nejlepší žákyní školní tréninkové skupiny krasobruslení) byla zvolena Kristina Srdínková ze 3.A. Tina zažila skvělou sportovní sezónu, když získala 3 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile v krasobruslařských závodech.  Tříčlenná porota (ve složení šéftrenér Juraj Sviatko, trenérka Olga Petrementová a ředitel školy Radek Hanuš) měla náročnou práci při výběru vítězky, protože i další nominovaná děvčata byla v sezóně úspěšná. Karolína Smolová (2.A) obdržela v sezóně 4 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Valeriya Pryymak (4.A) letos začala závodit a kromě kvalitních výsledků na závodech si nominaci zasloužila i přístupem k tréninku.  Nadia Van Wassem (2.A) zažila rovněž skvělou sezónu, byla na závodech čtyřikrát první a třikrát druhá. Celkem naše děvčata letos získala 36 medailí (13 zlatých, 14 stříbrných a 9 bronzových).

I letos byli vyhlášeni nejlepší žáci sportovních hokejových tříd. Trenéři a třídní učitelé sportovních tříd vybírali žáky podle sportovní výkonnosti, školního prospěchu a přístupu k tréninku a školním povinnostem. Letos byli vybráni:

3.třída:

4.třída:

5.třída:

6.třída:

7.třída:

8.třída:

9.třída:

Jakub Helcl, Oliver Solenský

Vojtěch Strnad, Björn Van Wassem

Filip Kovář, Benjamin Vomáčka

Miloslav Adamec, Jakub Nikolič

Kristián Novák, Matěj Pekař

Ondřej Chrtek, Tomáš Nezbeda

Samuel Solenský, Marek Zachar

Všichni chlapci obdrželi z rukou generálního manažera Bílých Tygrů pana Ctibora Jecha poukázku na nákup sportovního zboží v hodnotě 2.000 korun. Gratulovat klukům přišli i trenér Jan Šťastný a hráči extraligového týmu Bílí Tygři Liberec Adam Jánošík (rovněž náš bývalý žák) a Vít Jonák.

Program slavnostního dopoledne doplnilo i vystoupení děvčat z A-Stylu. Terka (7.A), Natálka (7.A), Marťa (8.A) a Aneta předvedly fyzicky náročnou choreografii a sklidily zasloužený aplaus i s paní učitelkou Hájkovou, která s nasazením vlastního zdraví a života poskytovala při vystoupení děvčatům záchranu.

Jedním z vrcholů dopoledne bylo uvedení nového člena síně slávy a cti školy, o které se zmiňujeme v jiné aktualitě. Slavný automobilový závodník a absolvent naší školy Tomáš Enge pak dekoroval nejlepšího sportovce školy. Cenu pro letošního nejlepšího školního sportovce si odnesl Matouš Bělohorský z 9.B. Matouš letos zažil úspěšnou hokejovou sezonu a reprezentoval školu ve florbalu, byl vůdčí osobností florbalového týmu na sportovně-vědomostní soutěži libereckých škol (Syneriáda) a blýsknul se i v atletice, když získal zlatou medaili v Poháru rozhlasu ve vrhu koulí. Dalším nominovaným byl Patrik Antonín, vítěz školního turnaje ve stolním tenise. A úspěšná sezóna krasobruslařek se projevila i v nominacích na titul nejlepšího sportovce. Navrženy na ocenění byly Kristina Srdínková a Nadia Van Wassem.

Vyvrcholením dopoledne bylo předávání absolventských listů a vysvědčení žákům a žákyním devátých tříd. Mluvčí obou tříd, Gábina Hajnová (9.A) a Fanda Minařík (9.B) poděkovali jménem svých tříd svým učitelům a prostřednictvím pěkných prezentací zrekapitulovali své účinkování na naší škole. Pak už deváťáci převzali vysvědčení a absolventské listy z rukou třídních učitelek Evy Churavé (9.A) a Libuše Hájkové (9.B) a čestných hostů: člena školské rady a generálního manažera Bílých Tygrů Liberec Ctibora Jecha a automobilového závodníka Tomáše Engeho.

Školní rok 2012/2013 skončil. Začínají dva měsíce letních radovánek a těšme se na nový školní rok 2013/14.