Aktuality - Pasování na čtenáře 13.6.

Pasování na čtenáře 13.6.

7. 7. 2013

Hurá! Jupí! Sláva! – tak se radovali 13. června 2013 žáci 1.A. Proč? Důvodem bylo jejich slavnostní pasování třídní učitelkou na čtenáře, které se konalo v prostorách Krajské vědecké knihovny v Liberci. Pasování proběhlo za přítomnosti pana ředitele školy R.Hanuše, paní zástupkyně J.Vojčiniakové a zástupkyně knihovny paní Kořínkové. Celému obřadu přihlíželi rodiče, sourozenci i prarodiče žáků.

Každý žák ovšem musel prokázat své čtenářské dovednosti přečtením úryvku z článku o abecedě a složit čtenářský slib, že bude chránit knihy a pravidelně číst. Teprve potom byli žáci pasováni, dostali diplom a od pana ředitele šerpu malého čtenáře. Domů si ještě odnášeli dvě knížky, jednu jim předala paní zástupkyně školy, druhou paní Kořínková.

M.Böhmová, třídní učitelka 1.A