Aktuality - Den dětí ve školní družině 1.6.

Den dětí ve školní družině 1.6.

22. 6. 2013

Spaní ve školní družině a oslava Dne dětí.

Školní družina letos poprvé oslavila netradičně Den dětí.  Spojila tento svátek s akcí „ Spaní ve škole“.  V pátek 31. května 2013 se děti „nastěhovaly“ do školní družiny. Již od rána zaplavily šatnu karimatky, spacáky, deky, oblíbené polštářky a samozřejmě nechyběli plyšáci a různí mazlíčci na spaní. Maminky neponechaly nic náhodě, a z obavy o žaludek svých dětí napekly různé koláče, bábovky, perníčky a dokonce vánočky, donesly bonbóny a sušenky. Nechyběla ani zdravá zelenina. Bylo jasné, že snídaně bude vydatná! Tímto všem maminkám, které nám takto pomohly, ještě jednou moc děkujeme!

V 17,00 hodin odpoledne se všechny děti sešly v tělocvičně. Oslavu jsme zahájili kácením máje a povídáním o této tradici. Pak už jsme se přesunuly zpět do tělocvičny, kde byly připraveny soutěže typu hod na panáka, kuželky, házení kroužků na cíl, přenášení ping pongového míčku přes lavičku a navíjení autíček, skákání v pytli a „lov rybiček“.  Každý soutěžící dostal sladkou odměnu.

K večeři měly děti opečené buřty s chlebem, které jsme opekly na školní zahradě. Po dobrém zažití a chvilkovém odpočinku vypukla diskotéka.  Některé holčičky si na diskotéku oblékly i večerní šaty s flitry, sháněly rtěnky a líčidla a tím dodaly diskotéce ten správný punc. I během diskotéky proběhlo několik soutěží. Největší nadšení způsobila soutěž dvojic v držení balónku čelem. Tu jsme museli zopakovat.

Po setmění čekala na děti stezka odvahy. Děti musely dojít ke kouzelnému pergamenu, na něj se podepsat. Tam také čekalo školní strašidlo, které na vše dohlíželo. Každý pak dostal certifikát, že stezku prošel, a podle toho, jak byl odvážný, mu byl udělen titul – „Superhrdina“ byl ten, kdo šel celou stezku sám. Titul „Nebojsa“ dostali ti, kteří šli ve dvojicích. Všechny děti byly statečné a tak poslední titul „Strašpytel“ nebyl vůbec udělen.

Pak už byla příprava na večerku a po vyčištění zoubků a zachumlání do spacáků se přečetla pohádka na dobrou noc. Do půlnoci bylo slyšet už jen sladké pochrupkávání.

Druhý den ráno na děti čekala voňavá snídaně v podobě ovocného čaje a záplavy všech dobrot od maminek.  Za pomoci vychovatelek se balily spacáky, karimatky a batohy.

V 9 hodin celá akce skončila a spokojené tváře dětí i rodičů nám napověděly, že tento 1. ročník „nocování „ nebyl určitě poslední.

Vychovatelky Radka a Lucka