Aktuality - Výstup na Ještěd - 4.5.

Výstup na Ještěd - 4.5.

26. 5. 2013

Žáci, učitelé a přátelé ZŠ U Školy dne 4.5.2013 se již pošesté  vydali společně na tradiční Výstup na Ještěd. Tato akce se koná vždy některou sobotu na přelomu dubna a května a má za cíl nejen zjistit úroveň fyzických schopností účastníků úroveň kondice po dlouhé zimě, ale také se setkat jinde , než na půdě školy. Výstupu se již tradičně účastní nejen žáci, jejich učitelé a další zaměstnanci školy, ale také rodiče, prarodiče, dokonce i někteří bývalí absolventi.

Na konečné tramvaje, kde se vždy sejdeme, jsme pořídili dokumentační fotografie a potom podle svých schopností vybrali trasu. Zdatní sportovci (a každým rokem jich přibývá) vyrazili nejnáročnější cestou pod lany. Mladší děti se svým doprovodem prošli méně náročnou, ale delší trať kolem Bucharky lesem až pod vrchol Ještědu. Třetí skupina, letos jí byla 5.A, dosáhla cíle pomocí souřadnic GPS a vyhledávala podle nich krabičky s dalšími instrukcemi.

Přibližně po dvou hodinách jsme se opět všichni sešli na parkovišti u horského hotelu, kde si ti rychlejší krátili čas čekání výhledem na krajinu, občerstvením a házením kroužků. Všichni účastnici se podepsali na velký pamětní list a potom jsme se již společně vydali svižným krokem přes Pláně zpět do Liberce. Byť nám počasí letos příliš nepřálo, na Ještěd dorazilo celkem 197 lidí a 18 psích miláčků.

Těší nás, že zúčastněných každým rokem přibývá a příští rok snad již překročíme magickou dvoustovku.

Mgr.Jitka Vojčiniaková, zástupce ředitele ZŠ U Školy