Aktuality - Modré pondělí v 2.A - 25.3.

Modré pondělí v 2.A - 25.3.

12. 4. 2013

Dne 25. 3. proběhlo v naší třídě Modré pondělí. Nejen, že jsme si oblékli modré oblečení a vyzdobili se modrými doplňky, ale celý den jsme se věnovali tématu VODA.

Interaktivní formou jsme si zopakovali, co už o vodě víme, a také jsme získali informace nové. Celý den jsme plnili různé úkoly, pracovali jsme ve skupinách a hráli různé vodní hry. Společnými silami jsme z prázdného moře vytvořili moře plné života. Ze dna se tyčily různé druhy rostlin, mezi kterými plavaly rybky všech druhů a barev, žraloci, mořští koníci aj.

Neminul nás ani koloběh vody v přírodě. Ve sladkých vodách jsme poznávali a popisovali různé druhy rostlin a živočichů. Nechyběla ani hra na rybáře. Lovení modrých rybiček nebylo snadné, ale procvičili jsme si svou trpělivost, sebeovládání a také znalosti z českého jazyka a matematiky.

Ani čtení neprobíhalo tradičně. Z příběhu O kouzelné studni se ztratila slova a schovala se do rybníka. Museli jsme je ve dvojicích najít a příběh sestavit.  Celý den jsme zakončili kapkou vody, do které jsme zapisovali a malovali, co nového jsme se o vodě naučili.

Velké díky patří také rodičům, kteří nám doplnili vodní energii dortem s mořskými plody, modrým beránkem, rybím dortem a jinými dalšími dobrotami, o něž jsme se královsky rozdělili.

Tento den jsme si moc užili!

P.Mudrová a 2.A