Aktuality - Autogramiáda Bílých Tygrů ve škole 19.12

Autogramiáda Bílých Tygrů ve škole 19.12

15. 1. 2009

Poslední předvánoční školní den měl fantastický vrchol v podobě autogramiády hráčů HC Bílí Tygři Liberec. Do školní tělocvičny se shromáždilo více než dve stě žáků školy, aby přivítali hvězdy hokejového týmu. Na setkání s našimi žáky přišli odchovanci naší školy Jiří Moravec, Jan Holub a Petr Nedvěd, a doprovodili je Valdemar Jiruš a trenér Filip Pešán.

Autogramiáda začala pro extraligové hráče překvapením. Hvězdy HC se utkaly s našimi žáky v trestých nájezdech na florbalovou branku, kterou hájil nejzkušenější školní brankář Aleš Krkoška. A dokázaly, že umí stejně dobře ovládat netradiční florbalovou hokejku. V napínavém souboji těsně porazily výběr našich žáků 5:4. Nejvíce diváci ocenili parádičku, kterou předvedl Honza Holub. Nezbývá než popřát našim hokejistům, aby se jim samostatné nájezdy dařily stejně i na extraligovém ledu.

Po florbalové exhibici následovalo slavnostní předání poháru vítězi ankety Tygr 2008 panu trenérovi Filipu Pešánovi. Pan trenér byl očividně dojat a potěšen přízní, kterou mu prokázaly naše děti. V krátkém projevu přiznal, že k naší škole má velmi blízký vztah a slíbil, že ačkoliv je nyní vázán povinnostmi trenéra extraligového týmu, nechce zapomínat na práci s mládeží, kterou před rokem započal a dál se bude snažit mladým budoucím hokejovým nadějím pomáhat ve sportovním růstu.

Hráči pak vylosovali z více než stovky anketních lístků pět výherců, kteří dostali z rukou Petra Nedvěda symbol hokejového klubu - plyšového bílého tygříka. A pak už přišlo to, na co se většina dětí dlouho těšila - autogramiáda. Hráči a pan trenér ochotně podepisovali kartičky, dresy a fotky a stihli si během autogramiády s dětmi i povídat. Po půlhodině trpělivého a náročného podepisování však musely hokejové hvězdy školu opustit, protože je čekal ještě trénink. Ještě než se s námi všichi rozloučili, stihl se Petr Nedvěd a další dva naši bývalí žáci popovídat s učiteli, kteří je kdysi vyučovali...