Aktuality - Halloween Night 31.10.

Halloween Night 31.10.

4. 12. 2012

Ve středu 31. října vyvrcholily přípravy na halloweenskou noc. Už dopoledne probíhala výzdoba školní tělocvičny. Ve škole se odpoledne sešli kluci a děvčata ve školní tělocvičně vyzdobené strašidelnými obrazy a halloweenskými motivy, aby si užili skvělou halloweenskou party. Tělocvična se zaplnila velice rozmanitými tvory. K vidění tu bylo mnoho bubáků, čarodějnic a duchů. Návštěvník tu mohl potkat veselá strašidla i hrůzu nahánějící tvory, které známe z krvavých hororů.

Žáci naší školy se letos překonali ve výrobě dýní. Napříč celou tělocvičnou stály v řadě stoly, na kterých se skvěla přehlídka všech halloweenských dýní, které děti přinesly do soutěže. O titul nekrásnější halloweenské dýně se ucházelo téměř padesát důmyslně a originálně vydlabaných dýní. Mezi nimi byli roztomilí mrňouskové, ale i opravdoví obři. Porota nakonec zvolila za největšího svítícího krasavce dýni, kterou vyrobil Oliver Solenský z 3.B. Neméně krásné dýně představili Miloš Lank (3.A) a Tomáš Kabátek (4.A).

Během večera se žáci utkali v dalších rozmanitých disciplínách. Soutěžilo se v závodech halloweenských spřežení, hula hula tanci a dalších sportovních disciplínách. Velké pozornosti se těšila tradiční soutěž masek. Hlavní cenu pro nejoriginálnější strašidlo si odnesla mistryně převleků Lucka Kyselová. Pořadí soutěže masek pak rozhodla učitelská porota takto: 1. Ota Dědek (4.B), 2. Jakub Apko (4.B), 3. Rosťa Blümel (7.A).

Napínavá byla i tradiční soutěž maminek. Letos se sešly před hodnotící porotou neuvěřitelné skvosty halloweenských dobrot. Prestižní titul „Halloweenská mňamka“ si odnesla Kristýna Pechová z 4.A. Její maminka vyrobila překrásný dort ve tvaru pavouka. Úžasné dorty upekly maminky Jakuba Hladíka (4.B) a Maxe Regenbrechta (4.B). Největší odměnou všem maminkám však určitě bylo, když viděli, jaký úspěch mají jejich dobroty u všech dětí a jak všem chutná.

Po náročných sportovních výkonech a zábavě přišel vhod vynikající halloweenský gulášek, který ve školní kuchyni servírovali všem bludičkám, duchům a strašidlům kouzelné paní učitelky v čarodějných maskách.

Po  večeři si ještě kluci a děvčata z 1.stupně vyzkoušeli svou odvahu při strašidelné bojové hře. A potom už si všichni připravovali své „pelíšky“, jak to uměli nejlépe. Spaní na podlaze ve třídě rozhodně není nejměkčí, ale vynahradí to pocit výjimečné halloweenské noci, kterou žáci a žákyně zažívají ve škole jenom jednou v roce.