Aktuality - Ze života zvířat 5.10.

Ze života zvířat 5.10.

19. 10. 2012

V pátek 5.10. jsme oslavili „Mezinárodní den zvířat“ projektovým dnem „Ze života zvířat“. Místo výuky běžných předmětů se žáci a žákyně věnovali tématům a aktivitám, které souvisí se zvířecí říší a poznáním života, schopností a vlastností živočichů.

1. – 5. ročníky se zúčastnily dvouhodinového programu v tělocvičně. V soutěžních úkolech tkala se proti sobě družstva dívek a chlapců, ze všech pěti ročníků. Své znalosti a zkušenosti se zvířecí říší pak děti přenesly na papír, když výtvarně plnily zadané úkoly k tématu „Ze života zvířat“.

6.A a 7.A strávily dopoledne v zvířecím útulku „Archa“. Žáci a žákyně se dověděly podrobnosti o fungování útulku, zásady chování se ke zvířatům a seznámily se s příběhy a osudy jednotlivých zvířátek, která našla dočasně domov v útulku. Po prohlídce se děti ujaly jednotlivých psíků a podnikly s nimi krátkou procházku.

8.A a 9.B navštívily libereckou ZOO v rámci individuálního programu „ZOO EXPEDICE – JACÍ JSME?“ Cílem bylo seznámit žáky s vybranými druhy zvířat, jejich životem, způsoby získávání potravy, s jejich typickým biotopem a dalšími podrobnostmi. Žáci se pohybovali sami ve skupinách po ZOO a řešili zadané úkoly. Zjištěné údaje a vysledované informace zaznamenávaly jednotlivé skupiny do pracovních listů. Následující týden pak budou mít skupiny na to, aby si připravily prezentace svých úloh. A zároveň se k údajům o zvířecí říši vrátí i při hodinách angličtiny, kde se žáci naučí novou slovní zásobu týkající se života sledovaných zvířecích druhů

7.B a 8.B podnikly cestu do ochozů Tipsport Arény. Loni si žáci 8.B na vlastní kůži vyzkoušeli několik psích sportů (agility, dogfrisbee a dogdancing). Letos, když se v Tipsport Aréně pořádalo mistrovství světa v agility 2012, byl ideální čas na loňský projektový den navázat. Z žáků 7.B a 8.B byly vytvořeny skupiny, které obdržely pracovní list týkající se agility, MS 2012 a jeho účastníků, a který měly sami v průběhu soutěží a v prostoru sportovní arény vyplnit. Pan učitel Stodola jako po celé škole známý „pejskař“ nešetřil chválou a nadšením z nevšedního zážitku: „Nejvíce jsme se těšili, že uvidíme nejlepší světové agility na vlastní oči a zažijeme atmosféru mistrovství světa. Naši chlapci tak mohli sledovat soutěž družstev v jumpingu kategorie M (zde se ČR stala mistrem světa) a jumpingu kategorie S. V přestávce mezi kategoriemi se kluci také nenudili a někteří si zatancovali na ploše pod vedením dívek z A-Stylu. Strávené dopoledne na MS 2012 určitě stálo za to. Na závěr bych chtěl poděkovat panu Stejskalovi za umožnění návštěvy takhle skvělé akce.“

9.A navštívila libereckou knihovnu, aby žáci hledali v odborných publikacích a knihách informace a údaje ke svým úkolům v rámci projektu „Zvířecí NEJ“. Žáci a žákyně byli opět rozděleni do jednotlivých skupin, ve kterých museli koordinovat svou činnost, aby do pracovních listů doplnili zadané úkoly.