Aktuality - Olympiáda školní družiny 20.6.

Olympiáda školní družiny 20.6.

4. 7. 2012

Na závěr školního roku uspořádala školní družina sportovní soutěže v duchu Letních olympijských her a děti soutěžily v 6 disciplínách. Nejprve jsme dětem povyprávěli o významu a poslání Olympijských her, povídali jsme si o sportech, které jsou na hrách zastoupeny.

Ve středu 20. 6. 2012 probíhala atletická část na městském stadionu. Hry jsme zahájili jako praví olympionici – slavnostním nástupem i s „olympijským ohněm“.  Poté už následoval běh na 50 m, skok daleký a hod míčkem. Nejlepší sportovci byli odměněni medailí a diplomem a to ve 4 kategoriích (dívky 1. třída, dívky 2. třída, chlapci 1. třída a chlapci 2. třída). Po vyhlášení výsledků se kromě radosti z úspěchu objevily i slzičky těch, kteří medaile nedostali. Ale po příslibu, že mají šanci uspět druhý den v části věnované míčovým sportům, se už začali těšit J

Ve čtvrtek 21. 6. 2012 v tělocvičně školy soutěžili v hodu na koš, střelbě na branku a slalomu s míčem. Chlapci měli slalom s fotbalovým míčem a dívky driblovaly s míčem basketbalovým. I po těchto soutěžích došlo na vyhlášení výsledků, medaile a diplomy. Tentokrát už slzičky nebyly, protože všechny děti dostaly sladkou odměnu za účast a velkou pochvalu za bojovnost.

Olympiádu jsme zakončili vítězným pokřikem a uhašením olympijského ohně.  Děti už se těší na další sportování.

Sportu zdar!   Radka a Lucka,  vychovatelky  ŠD

Výsledková listina: