Nominace - nejlepší sportovec

25. 6. 2012

Učitelé tělesné výchovy měli i letos na konci školního roku náročný úkol - vybrat z celé plejády sportovně úspěšných dětí naší školy nominace na ocenění „NEJLEPŠÍ SPORTOVEC ŠKOLY“. Po dlouhém vybírání a zvažování váhy sportovních úspěchů vzešla následující čtveřice sportovců:

MATOUŠ BĚLOHORSKÝ (VIII.B)

Matouš vynikal v letošním roce především v kolektivních sportech. Byl členem školní florbalové reprezentace 8. - 9. třídy. (vítězství v krajském finále Orion Cupu, vítězství ve sportovně vědomostní soutěži libereckých škol, 2. místo v krajském kole Poháru ministra školství v Č.Lípě). V atletickém Poháru rozhlasu obsadil skvělé 2. místo v běhu na 1500 metrů. Předloni byl vyhlášen nejlepším sportovcem školy.

TOMÁŠ NEZBEDA (VII.B)

Tomáš byl hlavním „tahounem“ a hnacím motorem mužstva florbalistů 6. - 7. třídy, se kterým to dotáhl až na 4. místo v republikovém finále v Brně. Nejvíce se zaskvěl v kvalifikaci ve Dvoře Králové, kde byl autorem všech našich gólů a stal se zaslouženě nejlepším hráčem turnaje. Loni získal ocenění „Nejlepší sportovec školy“.

FILIP PYROCHTA (IX.B)

Velice všestranný sportovec. Letos byl oporou školní florbalové reprezentace 8. - 9. třídy. (1. v krajském finále Orion Cupu, vítězství ve sportovně vědomostní soutěži libereckých škol, 2. místo v krajském kole Poháru ministra školství). Získal bronzovou medaili v atletickém Poháru rozhlasu v běhu na 1500 metrů. Vítěz školní ligy stolního tenisu.

PAVEL ZACHA (IX.B)

Pavel se soustředí celý rok usilovně na lední hokej. Přesto našel i čas, aby reprezentoval školu na sportovních soutěžích. Byl členem úspěšného reprezentačního týmu florbalistů 8. - 9. třídy. V Poháru rozhlasu získal stříbrnou medaili ve vrhu koulí. Na toto ocenění je nominován už podruhé.

Z těchto čtyř nominovaných vybere komise ve složení Mirko Stodola (koordinátor sportovních soutěží), Daniel Kadlečík (vyučující TV) a Radek Hanuš (ředitel školy) jediného vítěze, který bude vyhlášen a dekorován při slavnostním zakončení školního roku 29. června.