Aktuality - Škola v přírodě 14.-18.5.

Škola v přírodě 14.-18.5.

22. 6. 2012

V pondělí 14.května vyrazilo 42 dětí ze 3.A a 4.A spolu s paní učitelkami S. Sedlákovou, K. Hejlíkovou, J. Zatloukalovou a paní vychovatelkou R. Odvárkovou směr Jablonec nad Jizerou - hotel Stráž. Čekalo je 5 pěkných dní v krásné klidné krkonošské přírodě.

Hned po příjezdu na hotel se děti zabydlely ve svých pokojích. Poličky se zaplnily dobrůtkami od maminek, do skříní se nacpala veškerá „ garderoba“. Nad vším pořádkem dohlížela bedlivá očka vychovatelek, které to oceňovaly každý den příslušným počtem bodíků.

O hladové žaludky dětí vzorně pečovala paní majitelka Červenková. Děti si obědy a večeře vybíraly dle své chuti z nabídky 3 jídel, nejvíce se jim však zamlouvaly snídaně formou švédských stolů. Z talířů mizely i poslední drobečky a obsluha ochotně dětem nakládala další nášup.

Nabytou energii děti spálily na vydatných procházkách po okolí, při soutěžích a hrách, ale i při dopoledním vyučování.

Pobyt jsme si zpestřili i celodenním výletem do Harrachova. Všichni, včetně paní učitelek, stáli s otevřenou pusou a obdivovali zručnost místních sklářů, někteří neodolali a na památku si v místní prodejně koupili vázičky, skleničky, zvonečky... Kupodivu do Liberce vše dovezli ne po střípkách, ale vcelku. Hurá. Neméně zajímavé pro děti bylo i hornické muzeum, kde sice někteří museli překonat strach z podzemí, ale zvládli to všichni. Odměnou jim bylo poutavé vyprávění paní průvodkydně a hornické přilby na hlavách. Pro upřesnění - Matyasovi se moc líbíla práce „dolníků“nebo snad horníků???. A šup napovrch k Mumlavským vodopádům a Liščí stezce. Důležitý poznatek- chceš-li prolézt liščí norou, sundej si batoh, viď Péťo. Skokanské / mamutí /můstky, dle některých přejmenované na sloní, jsme si už prohléhli jen z doskočiště, i když někteří jedinci měli chuť se na ně vyškrábat, ale čekala nás zpáteční cesta na hotel.Ještě narychlo poslat pohledy rodičům, ovšem adresa: „Maminka, Na Bojišti,Liberec“ asi nestačí! Pavel zase novou adresu neznal, protože teprve před rokem se přestěhovali.

Ani večerní programy na hotelu nenechaly děti klidnými. Soutěže jako Talent show, Kufr a maškarní karneval je zcela pohltily. Až jsme zíraly, co bavičů, nadějných zpěváků a zpěvaček či tanečnic máme ve svých „ansámblech“.

Ovšem třešinkou na dortu byl pro děti čtvrteční program. Jednak odpolední stezka za Krakonošovým pokladem, která vedla na do osady Háskov. Ovšem cestou nám ji Krakonoš okořenil menším zádrhelem- jinam umístěným fáborkem, ke kterému se rozběhl Honza a zastavil ho až pokřik rozezleného muže - „Kam lezeš?“ fáborek byl jeho majetkem a oním rozezleným mužem byl světově známý zpěvák Lou Fanánek Hágen. Poklad jsme i tak našli, pěkně se občerstvili a zahřáli čajem. Druhým překvapením toho dne nebo spíš večera byla stezka odvahy, na kterou ještě dnes děti vzpomínají. Zvládli to všichni a právem dostali ocenění „Nebojsa“.

No a v pátek už jen balení. Ach jo. Na chodbě se kromě svléknutého povlečení objevily bohužel i peřiny a polštáře. Děti to prostě vzaly velmi zodpovědně. Po obědě zavelely paní učitelky k nástupu do autobusu, pan řidič nabral směr Liberec a všichni jsme se šťastně vrátili k rodičům.

S.Sedláková, tř.učitelka 3.A