Aktuality - Spanilá jízda Orion Cupem, smutné finále

Spanilá jízda Orion Cupem, smutné finále

26. 4. 2012

Šťastný postup v kvalifikaci a zklamání na republice

Naši žáci třetí rok po sobě nenašli přemožitele v Libereckém kraji ve florbalové soutěži Orionflorbalcup a tím si vybojovali právo hrát kvalifikaci na republikové finále. Kvalifikace se konala 13. 3. ve Dvoře Králové. Našimi soupeři byly Sportovní Gymnázium Kladno a Základní škola Jaroměř. První zápas j Jaroměří jsme rozhodli až třemi slepenými góly v posledních 2 minutách. Vyhráli jsme 5:2. Ve druhém zápase jsme se utkali s našlapaným kladenským týmem.  Zápas byl opravdu velmi vyrovnaný a nakonec skončil remízou 3:3. Celý zápas dle mého názoru velmi ovlivnili rozhodčí, kteří nám neuznali gól 1minutu před koncem a vůbec předvedli velmi „podivný“ výkon.  O postupujícím nakonec tedy rozhodovalo skóre. Protože v posledním zápase Kladno vyhrálo jen o dva góly, postoupili jsme do republikového finále my. Ještě bych zmínil, že všechny naše góly dal Tomáš Nezbeda, který se stal nejlepším střelcem turnaje.

Srdečně děkujeme  panu Bajerovi a panu Jiránkovi, kteří nás ušetřili cesty vlakem a zajistili nám luxusní dopravu.

Republikové finále se uskutečnilo 22.3. - 23. 3. v Brně. Náš tým se ho účastnil v roli favorita, neboť v minulých dvou letech jsme si z republikových finále Orion Cupu odvezli pokaždé stříbrné medaile. Letos jsme proto odjížděli do Brna s plánem a snem konečně Orion Cup vyhrát.

První den se hrály základní skupiny. Zde jsme se utkali s domácím Brnem a fotbalisty z Ostravy. V prvním zápase jsme porazili Brno 10:0 a v druhém jsme s Ostravou hráli 6:6. Výsledek – o jeden vstřelený gól jsme vyhráli skupinu.

Druhý den nás čekalo semifinále s chlapci z Jihlavy. Zápas se našim klukům vůbec nepovedl. Za celý zápas jsme vystřelili snad čtyřicetkrát, ale nedokázali jsme střely usměrnit do soupeřovy branky. Výsledek 0:1 pro Jihlavu. Soupeř nebyl lepší, ale bez gólu se prostě vyhrávat nedá.

V závěrečném zápase o třetí místo jsme narazili na ostraváky. Opět jsme začali tlakem, ale po několika našich neproměněných šancích jsme inkasovali. I přes velkou bojovnost jsme podlehli 2:4. Celému týmu chyběla hlavně přesnost (střel a přihrávek) a klid při proměnění šancí.

Čtvrté místo v celé republice je velký úspěch, ale po předvedené hře ve čtvrtek jsme určitě měli na víc. Všem klukům bych chtěl poděkovat za výborné chování a vzornou reprezentaci školy po celý Orionflorbalcup.

M.Stodola

Reprezentační florbalový tým školy:

Brankáři: Král, Kuhn
Obránci: Turský, Blecha, Balabán, Čermák

Útočníci: Nezbeda, Wieser, Jursa, Jiránek, Bajer, Pekař, Folda, Dvořák, Henych
Nejlepším střelcem týmu se stal Tomáš Nezbeda, při jeho absenci na finálovém turnaji jej úspěšně zastoupil Martin Jursa.