Aktuality - 30 našich žáků odjelo na ODM! 29.1.

30 našich žáků odjelo na ODM! 29.1.

10. 2. 2012

Moravskoslezský kraj hostil ve dnech od 29. ledna do 3. února jubilejní 10. hry Olympiády dětí a mládeže (ODM). V zimních sportovních disciplínách se utkaly reprezentace jednotlivých krajů. Her se zúčastnilo 1024 sportovců.

Naše škola měla na hrách ODM rekordní zastoupení v podobě 30 reprezentantů.

Nejúspěšnější reprezentací se stal s jasnou převahou výběr Libereckého kraje, který získal 13 zlatých, 6 stříbrných a 12 bronzových medailí. Bohužel na rozdíl od minulých olympijských her, kdy jsme se především díky Matouši Bělohorskému hned čtyřikrát radovali ze zlaté medaile, letos naši žáci k medailové úrodě nepřispěli ani jedním ziskem cenného kovu. A to se na hry zimní olympiády na sever Moravy vydal rekordní počet žáků naší školy.

Do výběru Libereckého kraje bylo zařazeno 26 našich žáků. Největší zastoupení měli lední hokejisté. Hokejovému týmu tvořenému téměř výhradně našimi žáky se ale příliš nedařilo. Ačkoliv vstup do turnaje nebyl vůbec špatný. Naši kluci porazili výběr Jihočeského kraje 4:2. Hattrickem se blýskl Matouš Bělohorský. Potom ovšem následovalo pět porážek, které odsunuly liberecký krajský tým na předposlední místo v tabulce základní skupiny. Celkově obsadili hokejisté 12. místo s bilancí 1 vítězství, 5 porážek a skórem 8:15.

Ani rychlobruslařům se nevedlo lépe. Nepodařilo se jim navázat na zlatou sklizeň z minulé olympiády. Nejlepším umístěním našich rychlobruslařů je tak 6. místo ze štafety chlapců.

Přesto někteří žáci naší školy na hrách 10. olympiády zazářili. Bohužel však v dresu jiných krajů. Stříbrnou medaili si z Ostravy dovezl Filip Chlapík, který reprezentoval na hokejovém turnaji Hlavní město Prahu. Jeho tým smolně prohrál ve finále s domácím výběrem Moravskoslezského kraje a Filip byl po turnaji vyhlášen nejaktivnějším hráčem šampionátu a nejlepším útočníkem. Mimo jiné i proto, že dominoval kanadskému bodování s 3 góly a 10 nahrávkami. Další náš žák Dominik Lakatoš obsadil třetí místo v pořadí střelců. V 8 utkáních vstřelil 6 branek a i díky tomu jeho tým Středočeského kraje a spoluhráči Václav Suchý a Jakub Husa vybojovali bronzové medaile. Z dalších našich žáků si velkou pozornost ještě vysloužil Aleš Stezka, který byl jako brankář týmu Libereckého kraje vyhlášen 4. nejlepším gólmanem turnaje s úspěšností zásahů 93,22%.

Ačkoliv naši kluci a holky neměli v průběhu olympiády mnoho příležitostí k oslavám, děkujeme za důstojnou reprezentaci našeho kraje, našeho města a naší školy. A přejeme jim další úspěchy.

Naši reprezentanti:

Lední hokej: Petr Balabán, Filip Čechura, Dominik Wiesner (všichni 7.B), Matouš Bělohorský, Michal Burdys, David Dědek, Jan Eichler, Jakub Kunst, Jan Lukeš, František Minařík, Tomáš Němeček, Adam Velechovský, Petr Wiencek, Marek Zachar (vš. 8.B), Jakub Mečíř, Michal Klinger, Dominik Kysilka, Aleš Stezka, Radek Šír, Martin Vyvadil, Ondřej Zajíček (vš. 9.B)

Rychlobruslení: Míša Šustrová, Matěj Čermák, Josef Bajer (vš. 6.B), Michal Špinka, Aleš Vála (oba 9.B)

Filip Chlapík (9.B) … Hlavní město Praha

Jakub Husa, Václav Suchý (oba 8.B) a Dominik Lakatoš (8.A) … všichni Středočeský kraj