Aktuality - Naši bývalí žáci na MS 20

Naši bývalí žáci na MS 20

11. 1. 2012

Na přelomu roku se odehrálo Mistrovství světa v ledním hokeji hráčů do 20 let. Šampionát, který hostila kanadská města Calgary a Edmonton od 26. prosince 2011 do 5. ledna 2012 byl ostře sledován odborníky, ale i laickou veřejností díky aktuálním přímým přenosů České televize. Naši reprezentanti si na turnaji vedli velice dobře a obsadili celkové 5. místo po souboji se Slovenskem, když před tím poněkud smolně vypadli ve čtvrtfinále v prodloužení s ambiciózním týmem Ruska.

Na turnaji se v dresu českého národního týmu výrazně projevili dva naši bývalí žáci: útočník Tomáš Filippi a obránce Jiří Říha. Tomáš Filippi v současné době působí v zámořské lize QMJHL v týmu Baie – Comeau Drakkar. Na šampionátu patřil k nejnebezpečnějším českým útočníkům, získal 5 bodů v kanadském bodování za 4 vstřelené góly a 1 přihrávku. Nejvýrazněji se prosadil v zápase proti USA v základní skupině, kdy dal sebevědomému americkému týmu dva góly. Jiří Říha hraje tuto sezónu za Bílé Tygry Liberec (převážně na jejich farmě v Benátkách nad Jizerou). Na šampionátu patřil k nejlépe hodnoceným českým bekům. Dokonce si připsal 1 gól hned v prvním duelu s Dánskem a v průběhu turnaje si připsal ještě dvě gólové asistence.

Na Mistrovství světa hráčů do 20 let měla naše škola zastoupení ještě v podobě jednoho hráče. Za slovenský tým nastoupil náš bývalý žák Adam Janošík. Adam tuto sezónu hraje rovněž v zámoří v QMJHL v týmu Gatineau. Na šampionátu potvrdil, že je kvalitním obráncem. Slovenský tým nakonec obsadil 6. místo po porážce od naší reprezentace.