Aktuality - Vánoce v Drážďanech 16.12.

Vánoce v Drážďanech 16.12.

21. 12. 2011

Protože vánoční trhy v Drážďanech jsou velmi známé i v Čechách a patří mezi jedny z nejkrásnější v našem okolí, nenechali jsme si je ujít ani my, žáci 6. až 9. třídy.

Před návštěvou trhů jsme si prohlédli v městském muzeu betlémy zapůjčené do Drážďan z rakouského Salzburku. A hned po prohlídce jsme už spěchali na náměstí Altmarkt, kde se každoročně trhy konají. Cestou jsme  se ještě  na chvilku  zastavili u znovuobnoveného kostela Frauenkirche a zvenčí si prohlédli tuto nádhernou stavbu.

Letošní trhy se konaly již po 577. a tato dlouhá tradice jistě přispěla k promyšlené a nádherné výzdobě vánočního trhu. Prožívali jsme předvánoční atmosféru na  vyzdobeném náměstí, kde byly postaveny dřevěné stánky nazdobené chvojím a vánoční výzdobou. Lákali nás prodejci k ochutnání laskomin, teplého čaje či typicky německých „Bratwurstů“. A my jsme opravdu neodolali. Také jsme si zakoupili drobné dárečky pro maminky a tatínky. Někteří z nás se potom svezli na obřím kole a podívali jsme se z výšky na vánoční trhy. K úžasnému půldni strávenému v předvánočních Drážďanech a dobré náladě přispělo i sluníčko, které se objevilo na obloze krátce po příjezdu do města a hřálo nás po celou dobu naší návštěvy.

Doufejme, že někdy zase budeme mít příležitost se do Drážďan podívat znovu.

J.Zatloukalová