Aktuality - Kandidáti voleb do Školské rady

Kandidáti voleb do Školské rady

28. 11. 2011

Ředitel školy zveřejňuje k dnešnímu dni v souladu se zákonem č.561/2004 Sb. (školský zákon) a platným Volebním řádem pro volby do školských rad (vydaným Statutárním městem Liberec) jména navržených kandidátů z řad oprávněných osob pro volby do Školské rady.

Školská rada je volený orgán školy. Schází se minimálně dvakrát ročně, mezi její pravomoci patří schvalování rozpočtu a organizačního řádu školy či hodnocení práce vedení školy. Školská rada naší školy je tříčlenná. Tvoří ji 1 zástupce zřizovatele, 1 zvolený pedagog školy a 1 zvolený zástupce oprávněných osob. Funkční období členů školské rady je 3 roky.

Volby zástupce oprávněných osob do Školské rady se uskuteční ve čtvrtek 8.12. v průběhu třídních schůzek. Každý zákonný zástupce žáka naší školy má právo a možnost se v době mezi 16:30 - 18:30 hod. dostavit do volební místnosti (galerie nad tělocvičnou, vchod v 1. mezipatře naproti hlavnímu vstupu do školy) a provést volbu vybráním jednoho z následujících kandidátů:

KANDIDÁTI Z ŘAD OPRÁVNĚNÝCH OSOB DO ŠKOLSKÉ RADY:

1. Milan Hladík, otec žákyně B.Hladíkové z 3.A a žáka J.Hladíka z 3.B

2. Mgr. Jana Kučerová; maminka žáka M.Kučery z 3.A

·          Členy školské rady volí oprávněné osoby tajným hlasováním, tj. vhozením upraveného hlasovacího lístku do volební urny.

·          Volič hlasuje osobně. Zastoupení není přípustné. Pokud volič není osobně znám členům volební komise, prokáže svou totožnost (např. platným občanským průkazem)