Aktuality - Výlet družiny do Oldřichova 22.10.

Výlet družiny do Oldřichova 22.10.

18. 11. 2011

Výlet školní družiny do Oldřichova v Hájích

Sobota 22.10.2011

V sobotu 22.října navštívily děti školní družiny Ekocentrum Suchopýr,kde se konala akce ke Dni stromů. Děti viděly, jak se dělají dřevěné hračky,vyzkoušely si moštování, poznávaly stromy, samy si mohly vyrobit záložky z ručně vyrobeného papíru, skřítky z přírodních materiálů (šišky, listy, bukvice, ovčí vlna..) nebo náramky z jeřabin… Dověděly se, že strom není jenom dřevo. Je to také domov pro spoustu živočichů. A co všechno se ze stromů vyrábí. A návštěvu ekocentra jim zpříjemnila také Podzimní pohádku divadla Rolnička.

I když se akce týkala hlavně stromů, nemohli jsme opomenout kontaktní chov hospodářských zvířat. A tak největším zážitkem dne bylo prase Edunka,které jsme mohli pohladit nebo podrbat. Počasí nám přálo, byl opravdu nádherný podzimní den, který ukončil naše výlety v tomto kalendářním roce. Pokračovat budeme opět na jaře.

Vychovatelky Radka a Jitka.

P.S. Pro paní vychovatelku Jitku Pluhařovou byl tento výlet poslední před odchodem na mateřskou dovolenou. Chtěla bych jí jménem svým i jménem dětí poděkovat za všechny akce a výlety, které jsme společně připravily a uskutečnily (a nebylo jich málo).

Radka Odvárková