Aktuality - Projekt prevence proti úrazům

Projekt prevence proti úrazům

9. 11. 2011

Projekt k podpoře prevence úrazů

Naše škola vstoupila do Projektu k podpoře prevence úrazů a rizikového chování, připraveného ve spolupráci s Centrem  úrazové prevence při fakultní nemocnici v Motole, odborným nakladatelstvím Fraus a Nadací České pojišťovny. Na základě splnění podmínek projektu obdržíme od Nadace ČP zdarma  interaktivní učebnici k tématu Primární prevence rizikového chování ve  školství v hodnotě několika tisíc korun.

Cílem projektu je donutit všechny žáky, ale i jejich rodiče a učitele, aby se zamysleli nad situacemi pro žáky nebezpečnými, hrozícími úrazem, ale i smrtí. Ročně totiž utrpí úraz s trvalými následky téměř 3 000 dětí a bohužel více jak 200 dětí na následky úrazu umírá. K nejzávažnějším úrazům dochází v dopravním prostředí a nejčastějším místem úrazů bývá domov a škola.

Žáci společně s učiteli zpracují připravené pracovní listy a s rodiči potom domácí úkol na téma bezpečnosti dítěte v různých prostředích. Úkoly budou obodovány a nejšikovnější žáci a třídy budou odměněni drobnými dárky.

Děkujeme rodičům za to, že se aktivně postavili k tomuto projektu, pomohli dětem s domácím zadáním projektu a ukázali, že nejsou lhostejní ke zdraví svých dětí .