Aktuality - Vánoční dar útulku Archa, 15.12.2008

Vánoční dar útulku Archa, 15.12.2008

8. 1. 2009

Ani v předvánočním čase nezapomněly děti naší školy na náš partnerský útulek pro opuštěná zvířátka "Archa". Už na začátku října jsme uspořádali sběr papíru, jehož část výtěžku jsme chtěli útulku darovat. V pondělí 15.12. se proto delegace nejlepších sběračů vedená ředitelem školy vydala na osobní návštěvu útulku.

Martin Blecha z 1.A, Martina Mašková ze 4.A, Jakub Stránský z 6.A a Michal Špinka z 6.B si v doprovodu paní ředitelky prošli zařízení útulku. Prohlédli si oddělení "malých savců", kde jsou v zimních měsících především ubytováni malí ježci, kteří by zimu bez lidské pomoci nepřežili. Hned v jejich sousedství mrkala na děti ve své voliéře krásná polární liška, kterou zaměstnanci útulku odchytli na Ještědu. Nejvíce se děti těšily na pejsky, kteří čekají na své nové pány. Protože zároveň v očích těchto zvířátek je nejvíce vidět žal, snažili se jim naši žáci udělat radost alespoň tím, že jim přinesli psí pamlsky. Ještě než se naše delegace rozloučila s paní ředitelkou útulku, předaly děti do jejích rukou šek na 1.000,- Kč a slíbili, že na nešťastná zvířátka z útulku budou i nadále myslet a budou se snažit jim pomáhat.