Aktuality - Den zvířat 3.10.

Den zvířat 3.10.

24. 10. 2011

MEZINÁRODNÍ DEN ZVÍŘAT

Ani letos jsme nezapomněli na naše zvířecí kamarády. Tradiční celoškolní projekt k Mezinárodnímu dni zvířat jsme letos tematicky zaměřili na DRAVCE a SOVY. Draví ptáci nás fascinují svými úžasnými schopnostmi, obdivujeme jejich vysoce vyvinuté smysly, se kterými se člověk nemůže měřit, závidíme jim dovednost létat. Zároveň se však k těmto hrdým vládcům vzduchu chováme bezcitně a bezohledně, když omezujeme jejich životní prostor a zmenšujeme jejich lovecká teritoria.

V pondělí 3.října jsme měli výjimečnou možnost prohlédnout si dravé ptáky zblízka. Celé dopoledne naší tělocvičnou poletovali orli, sokolové, sovice, puštíci, kalousové, výři… Někteří si poseděli na rukách dětí a učitelů.

Všichni si se zaujetím vyslechli i poutavé vypravování majitele dravců – pana Brože ze sokolnické organizace Falker. Poznatky a informace, které žáci získali z praktické ukázky sokolníků, pak uplatnili při výsledném zpracování výstupů projektu

Druháci a sedmáci dali přednost koňům, které každý rok navštěvují. Tradičně se vypravili s dárky pro tato zvířata do jízdárny v Pilínkově. Odměnou jim bylo svezení se a nádherný pohled z koňského hřbetu na okolní krajinu.

Naši nejmenší - prvňáčci - si vyzkoušeli den přímo ve zvířecí kůži. Ráno přišli do školy v maskách svých oblíbených zvířat. Celý den si o nich povídali a hráli hry. A dověděli se i mnoho nových informací…ale ne od paní učitelky jako každý jiný den. Vždyť dnes je učili včelí medvídci!