Aktuality - Petr Syrovátko rozšířil Síň slávy školy

Petr Syrovátko rozšířil Síň slávy školy

5. 9. 2011

Minulý rok otevřel slavnostně Síň slávy školy její první člen – Petr Nedvěd. 30. června v průběhu slavnostního zakončení školního roku 2010/11 jej doplnil druhý člen. Stal se jím bývalý absolvent školy a významný liberecký podnikatel pan PETR SYROVÁTKO.

P.Syrovátko je talentovaný liberecký podnikatel. Dokázal vybudovat prosperující stavební firmu Syner. V ní a v dalších dceřiných společnostech zaměstnává stovky lidí, mezi které patří i řada tatínků a maminek žáků naší školy. Jako klíčový muž libereckého hokeje stál za jeho vzestupem v posledních dvaceti letech a jako šéf renomované stavební firmy se podílí na utváření a stavební podobě moderního Liberce. Pan Syrovátko se však výrazně angažuje i v charitativní činnosti a v nemalé míře finančně podporuje liberecké sportovce a především děti a mládež.

Petr Syrovátko přišel na naši školu v září 1980. Ačkoliv se věnoval aktivně lednímu hokeji, rozhodl se budovat svou kariéru v nesportovní sféře. Stal se jedním z nejúspěšnějších českých podnikatelů v oblasti stavebnictví. V roce 1994 se jako sponzor vrátil do libereckého hokejového klubu. Stal se prezidentem HC Bílí Tygři Liberec a klub pod jeho vedením vstoupil roku 2001 do extraligové soutěže.

Kariéra Petra Syrovátka

narodil se 26.dubna 1967

1981                končí 8. třídu na ZŠ Liberec U Školy

1981 – 1985    studuje Střední průmyslovou stavební školu v Liberci

1985 – 1991    pracuje jako stavební mistr podniku Základna rozvoje uranového průmyslu ve Stráži pod Ralskem

1991                zakládá stavební firmu Petr Syrovátko - SYNER

1993                společně s Ing. Jiřím Urbanem vytváří společnost SYNER, s.r.o.

1994                vstupuje do libereckého hokejového klubu finančními prostředky a změnami, které zahájil v řízení a v činnosti klubu, zahájil vzestup libereckého hokeje

2001                           klub Bílí Tygři Liberec s prezidentem Petrem Syrovátkem vstupuje do hokejové extraligy

2007                transformací společnosti  SYNER a jejích dceřiných firem je vytvořena stavební a developerská skupina S group holding, a.s.

2011                           S group holding, a.s. s vlajkovou lodí společností Syner, s.r.o. zaměstnává po celé České republice  přes 1000 lidí.

Trvale žije v Liberci, je ženatý a je otcem čtyř dětí. Mezi jeho zájmy kromě hokeje patří rovněž golf, tenis a lyžování