Aktuality - Pyžámkové šou druháků 24.6.

Pyžámkové šou druháků 24.6.

11. 7. 2011

Pyžamkové šou aneb loučení se školičkou ….

V pátek 24. června se sešli druháčci ve škole netradičně v 17 hodin. Ubytovali se v jedné ze tří tříd. Maminky nám upekly koláče, buchty a další pamlsky, byla toho plná kuchyňka. Byli jsme rozděleni do čtyř družstev a postupně jsme plnili čtyři úkoly, které pro nás připravili rodiče – házení kroužků na cíl, stříhání překvapení poslepu, vyráběli jsme si památku z ubrousků a převlékali jsme se do chemických obleků. Byla z nás najednou nemotorná strašidla, ale to nám vůbec nevadilo, moc jsme se nasmáli.

Pak jsme se šli „nasnídat“, neboť nás čekalo Večerníkové vyučování. A když večer, tak v pyžamkách. Naučili jsme se písničku Večerníček, složili si čepičku a plnili úkoly do pracovních listů. Za to jsme pak dostali Ocenění za znalost pohádek.

Po „vyučování“ a večeři jsme se vydováděli na diskotéce. Venku se ale kvapem stmívalo a v nás začínala být malá dušička. Vždyť školička, kterou tak dobře známe, vypadá za tmy úplně jinak. Museli jsme jít po jednom po setmělé chodbě do jedné ze tříd a tam se podepsat na tabuli. Cestu nám jen maličko osvětlovaly svíčky. Všichni jsme to ale dokázali, a tak si zasloužili Diplom za odvahu.

Bylo už dost pozdě, tak jsme si jen vyčistili zoubky, trochu se omyli a hajdy do spacáků. Kluci jen chvilku povídali a postupně usínali. Zato děvčata ne a ne usnout, bylo toho tolik k povídání! Ale v jednu hodinu se i z jejich ložnice ozývá jen hluboké oddychování.

Ráno jsme se probudili docela brzy, ale to vůbec nevadilo, protože balení nám trvalo dost dlouho. Pak jsme šli na snídani, kde nás čekalo překvapení od paní Pechové, která nám upekla dort s fotkou třídy. Vydatně jsme se nasnídali (několik buchet jsme si nechali na pondělí na svačinu). Než si pro nás přišli rodiče, opakovali jsme si angličtinu a zpívali písničky.

Tak jsme se rozloučili s naší malou školičkou a po prázdninách už půjdeme do velké budovy jako velcí školáci.

Děkujeme maminkám Tiché, Šteberlové, Pechové, Kučerové, Hladíkové, Kotkové, Salygové a tatínkům Kašparovi a Šteberlovi za to, že nám připravili plno krásných zážitků.

2.A a třídní učitelka Lenka Zikmundová