Aktuality - Mikuláš ve škole, 5.12.2008

Mikuláš ve škole, 5.12.2008

8. 1. 2009

Na konci prvního prosincového týdne procházel školou průvod v čele s vysokou postavou s dlouhými bílými vousy. Žáky a žákyně prvního stupně přišel navštívit Mikuláš v doprovodu krásných a milých andělů a také čtyř "ďábelských čertů". V každé třídě andělé odměnili děti, které se dobře učí a nezlobí, a čerti si důrazně promluvili s darebáčky. Děti ale rychle pochopily, že Mikuláš a jeho doprovod přišli do jejich tříd především proto, aby je odměnili sladkostmi. Mikuláše a laskavé anděly za to obdarovaly básničkami, písničkami a říkankami.

Kromě našich nejmenších spolužáků se při "mikulášském průvodu" bavili i žáci a žákyně 9.A, které by pod maskami Mikuláše, andělů a čertů málokdo poznal. Standovi Koldovi bílé vlasy a dlouhé vousy velmi slušely, ale na tuto image má určitě ještě hodně času. Každý by určitě rád měl kolem sebe takové krásné, štědré a pohledné anděly, jaké představovaly Eva Richtáriková, Veronika Tomanové a Dominika Kudrnovská. Čerti a čertice v podání Petra Nováka, Karolíny Víchové, Martiny Pacltové a Kristýny Horáčkové v sobě měli oheň.