Aktuality - Úspěch v Helpíkovi

Úspěch v Helpíkovi

1. 7. 2011

Zdravotně - výchovná soutěž \"Helpíkův pohár\" je tématicky určena žákům pátých tříd základních škol (10 - 11 let). V tomto věku se děti učí mnoha potřebným dovednostem a začínají být schopny rozumově uvažovat. Rozvoj jejich myšlení a úroveň dosud získaných dovedností jim umožňuje jednoduchými postupy přispět k záchraně toho nejcennějšího - lidského života.

Úspěšnost a přitažlivost Helpíkova poháru spočívá především v tom, že dětem odbornou tématiku přednášejí profesionálové - lékaři, sestry a záchranáři zdravotnických záchranných služeb, kteří dětem předávají dovednosti  získané při své každodenní práci.

Přednáška  pro naše žáky se uskutečnila minulý měsíc a byla zakončena testem. Výsledky všech žáků byly velmi dobré a tak byly nominovány za každou třídu 2 hlídky, které nás reprezentovaly v krajském kole. To se konalo ve středu 18.5.2011 v okolí přehrady Mšeno. Naše hlídka -  Jan Šuráň a Kristián Novák z 5.B se umístila na fantastickém 4. místě a postoupila do celostátního kola. Děvčata z 5.A -Barbora Klapková a Natálie Serbusová obsadily velmi pěkné  9. místo.

Díky ochotě rodičů se naše hlídka ve složení Jan Šuráň a Kristián Novák zúčastnila republikového finále, které se konalo v Orlických horách. I zde se naši kluci prezentovali kvalitním výkonem a obsadili celkově 11. místo, když v praktické zkoušce z resuscitace byli dokonce nejlepší ze všech soutěžících.

V konkurenci dalších hlídek reprezentujících  školy, které mají zdravotnické kroužky a pravidelně spolupracují s Červeným křížem, je umístění našich žákům velkým úspěchem. Věříme, že i ostatní žáci si v těchto situacích dokáží dobře poradit, ale přejeme jim, aby tyto znalosti raději nikdy nepotřebovali.

Děkujeme paní R.Šuráňové a panu R.Šuráňovi za přípravu naší školní hlídky na republikové finále Helpíka a za zajištění dopravy a pobytu v místě konání soutěže. Bez jejich aktivní a ochotné pomoci by škola nedokázala zajistit účast školního družstva