Aktuality - Máme stříbro z republikového finále

Máme stříbro z republikového finále

17. 3. 2011

REPUBLIKOVÉ FINÁLE

Naše florbalová reprezentace zopakovala loňský úspěch na republikovém finále, které se letos uskutečnilo v Plzni. Naši kluci po statečném boji obhájili loňské stříbrné medaile a k vytouženému vítězství nám tak opět chyběl jen jediný krůček. Sportovně však musíme uznat, že vítězný tým ZŠ Rudná byl nad naše síly a své prvenství si zasloužil.

Cestu stříbrného týmu plzeňskou bitvou popisuje pan učitel Kadlečík:

Turnaj byl rozdělen do dvou dní, takže jsme měli zajištěné ubytování. Hned první den se hrála základní část a den druhý nás čekalo play-off. Ve skupině jsme narazili na ZŠ Rudná, která byla florbalovou školou, a na domácí pořadatele ZŠ Stod. Hned první zápas byl velice obtížný. Jak se později ukázalo, narazili jsme na nejtěžšího možného soupeře, ZŠ Rudná. I když jsme jako první inkasovali gól, dokázali jsme se z něj oklepat a později se i ujmout vedení 3:2. Bohužel soupeř kontroval a 10s před koncem dokonce vstřelil vítězný gól na 3:4. Tato obdržená branka nás stála vítězství v základní části, protože domácí ZŠ Stod jsme porazili vyšším rozdílem, než náš největší sok. Toto utkání skončilo naším vítězstvím 14:1.

Druhý finálový den jsme tak nastoupili do play-off proti vítězi druhé skupiny. Tím byla rovněž hokejová škola – ZŠ Seifertova z kraje Vysočina. Ačkoliv to nebylo lehké utkání, dokázali jsme zvítězit poměrem 4:2, abychom vzápětí stanuli opět proti dosud neporažené ZŠ Rudná. Tentokrát ovšem ve finále. Začátek byl velice vydařený. Po prvním vstřeleném gólu u nás zavládla euforie. Bohužel netrvala dlouho. Soupeř se díky dvěma přesilovým hrám dostal do vedení 2:1 a při naší přesilovce dokonce zvýšil na 3:1. Nezbývalo, než hru otevřít. Naneštěstí to mělo opačný vliv, než který jsme čekali. Soupeř dal další gól, a i když jsme se poté dokázali střelecky prosadit a skóre snížit, soupeř vždy dokázal odpovědět. Konečný výsledek tak hovořil pro zaslouženého vítěze – 8:6. Nezbývá tedy, než všem zúčastněným poděkovat, stejně tak organizátorům a vyhlížet příští ročník. Doufáme, že pro nás bude stejně výsledkově bohatý, jako ten letošní.

Sestava: G – Nejedlý, O – Němeček, Antonín, Turský, Bělohorský, Suchý; Ú – Nezbeda, Zachar, Husa, Chlum, Šollar, Černý, Wiesner

Blahopřejeme našim žákům a jejich trenérům k vynikajícímu úspěchu, kterým skvěle reprezentují nejen naši školu, ale celé město!