Aktuality - Zápis do 1. třídy 17. ledna

Zápis do 1. třídy 17. ledna

29. 1. 2011

V pondělí 17. ledna se odpoledne otevřely dokořán dveře naší školy. Nikoli však pro naše současné žáky, ale pro naše budoucí spolužáky a kamarády. K zápisu do 1. třídy školního roku 2010/2011 přišlo v doprovodu rodičů 35 dětí. Z nich se stane 28 budoucím prvňáčkem naší školy.

Nastávající prvňáčci nejprve museli projít okolo dvou tygříků, kteří již tradičně hlídali školu v době zápisu. Děti velice brzy pochopily, že se nemají čeho bát, protože naši tygříci jsou hraví, dobrosrdeční a navíc mají v tlapkách vždy nějaké sladkosti pro budoucí prvňáčky. Pak už zbývalo jen v doprovodu maminky a tatínka vystoupat do prvního patra a v jedné z tříd předvést paní učitelce, co už se budoucí prvňáček stihl naučit a co už umí.

Děti čekala náročná prověrka jejich dovedností... představily se paní učitelce a pak jí povídaly, kde bydlí, kam chodí do školky, jak se jmenuje maminka nebo co dělá tatínek v práci. A dále měly prokázat svou šikovnost a dovednosti ... kreslily obrázek, poznávaly geometrické tvary, pojmenovávaly barvy, pracovaly s obrázky.

Paní učitelky ocenily dovednosti a připravenost dětí a sdělily jim informaci, na kterou se děti těšily ... STAL SE Z TEBE MALÝ ŠKOLÁK! Kromě báječného pocitu a nadšení, že od září budou mít ve třídě svou vlastní lavici a spoustu nových kamarádů a spolužáků, si budoucí prvňáčci odnášeli i diplom, že úspěšně zvládli svůj zápis do základní školy a dárky, které pro ně připravili žákyně a žáci z vyšších ročníků naší školy.

Naši budoucí prvňáčci a kamarádi, gratulujeme a těšíme se na vás!