Aktuality - Autolékárničky pro Keňu

Autolékárničky pro Keňu

28. 1. 2011

Máte doma nepotřebnou autolékárničku? Nevyhazujte ji!!!

Přineste nám ji…může pomáhat dál!!!

S prvním lednem letošního roku se stala spousta autolékárniček nepotřebných. Řidiči si museli vybavit svá vozidla lékárničkami nového typu.

Ale autolékárničky, které nesplňují aktuální normy, ještě nemusí ztratit svůj užitek. Obsahují totiž lékařský materiál, který se dá využít! A jsou místa na naší planetě, kde kriticky chybí lékařské vybavení!

Naše škola se rozhodla, že zprostředkuje zmíněný lékařský materiál a odešleme jej na místo, kde by našel své uplatnění a kde lékárničky, které by nejspíš skončili v popelnici, budou moci pomáhat chránit lidské zdraví a možná i zachraňovat životy.

S nápadem oslovit žáky a rodiče, aby přinesli do školy nepotřebné lékárničky přišla paní učitelka Eva Churavá (která mimo jiné koordinuje naši Adopci na dálku). Paní učitelka kontaktovala humanitární organizaci ADRA, která organizuje sběr autolékárniček po celé České republice v rámci humanitární kampaně „Autolékárničky pro Keňu“. Zaměstnanci ADRY nás příjemně překvapili ochotou ke spolupráci a během několika málo dnů se naše škola stala sběrným místem pro oblast Liberce (v té době jediným). K dnešnímu dni se u nás ve škole shromáždilo více než 60 autolékárniček. Krásná africká země Keňa, kam naše lékárničky poputují, se stala již druhou africkou zemí po Zambii, které žáci a rodiče prostřednictvím naší školy pomáhají.