Aktuality - Halloweenské ponocování 25.10.

Halloweenské ponocování 25.10.

2. 11. 2010

Již popáté zažila škola Halloweenskou noc. Tentokrát pod ochranou duchů školy (nebo s jejich laskavým svolením?) přenocovali ve škole žáci a žákyně 6.A, 6.B, 7.A, 8.A a 8.B.

První strašidla a příšerky se začali scházet u dveří školy už v pět hodin odpoledne. Třídy se během několika minut změnily v manufaktury na výrobu halloweenských dýní. V šest hodin začal v tělocvičně školy halloweenský strašidelný bál. K vidění tu byli duchové a bubáci známí z minulých let, ale objevila se i nová neokoukaná strašidla. Ty nejzajímavější příšery si odnesly i ocenění za své masky. Porotě se nejvíc líbili Petr Doubek a František Minařík (oba ze 7.A) a půvabná čarodějnice Sandra Strnadová (rovněž ze 7.A). Naprostou senzaci vzbudili dva liliputové v podání Dominika Šollara a Petra Nejedlého (oba 7.A)

Ocenění si odnesli i nejkrásnější dýně (respektive jejich tvůrci): Jan Blecha, Kamil Mejsnar, Diana Parfenová a Iva Hanzlíková (všichni ze 6.A). A zvláštní ocenění od odborné poroty obdrželi kuchaříčci a kuchtičky, které uvařili a upekli halloweenské dobroty. Nejlepší "mňamku" dodala na stůl Brigita Melkonyan ze 6.A.

Děti s údivem zjistily, že v noci panuje škole nikoli pan ředitel či školník, ale "zlý a spravedlivý Duch školy". Zná všechny temné kouty budovy školy, všechna tajemná místa a všechna tajemství obyvatel školy. Pokud chtěla naše strašidla přenocovat ve škole, musela splnit zvláštní zlomyslnou podmínku Ducha školy. Z útrob školních sklepení přinést 4 tajemná znamení. Náročnou úlohu jim ještě ztěžovali loňští deváťáci Ondra, Honza a Týna, které Duch školy zaklel v červnu za to, že psali domácí úkoly ve škole a jsou odsouzeni celý školní rok strašit po nocích ve školní šatně a na školních chodbách. Všichni odvážlivci z řad žáků splnili úkol úspěšně (i když někteří hrdinové si na nebezpečnou cestu vzali hordu stejně vystrašených kamarádů...) a mohli složit svou strašidelnou tvář na polštář ve své třídě.

Ráno se pak všichni probudili do kouzelné atmosféry Halloweenského dne.