Aktuality - Viking v 7.B, 31.10.2008

Viking v 7.B, 31.10.2008

8. 1. 2009

Kdo by neznal ten pocit ze školní lavice, že neví, jestli sní nebo je vzhůru. Přesně takové myšlenky se musely honit hlavou chlapcům ze 7.B při páteční hodině dějepisu. Právě když opakovali s paní učitelkou Moravčíkovou téma "Vikingové", o kterých se učili minulou hodinu, vkráčela do třídy démonická postava jak vystřižená z učebnice. Dlouhý černý plášť s kožešinou, husté dlouhé neupravené černé vlasy a strašidelná přilbice s rohy ... Viking!

Záhadná postava strávila několik minut v rozhovoru s chlapci. Žáci ze sebe sypali informace, které věděli o válečném umění, ale i o běžném životě Vikingů. A Viking si mohl rohatou hlavu vykroutit, jak zjišťoval, kolik podrobností děti znají. Klukům ani příliš nevadilo, že vikingský bojovník jim nemohl ukázat typické válečné zbraně - meč a sekyru, protože ho údajně ihned po vstupu do školy odzbojil pan školník.