Aktuality - Škola v přírodě s plaveckým výcvikem

Škola v přírodě s plaveckým výcvikem

1. 7. 2024

Žáci druhých tříd absolvovali v týdnu od 20. května školu v přírodě spojenou s plaveckým výcvikem. Po dobu rekonstrukce libereckého bazénu se nemohou žáci libereckých škol v městském bazénu učit plavání. Proto se třídní učitelky druhých tříd rozhodly zajistit plavecký výcvik při plánované škole v přírodě. Bylo obtížné najít zařízení, které by splňovalo všechny naše nároky a podmínky. Nakonec nám vyšla vstříc nabídky Parkhotelu Mozolov v Nadějkově. Druhé třídy tak mohly vyrazit na dlouho očekávanou školu v přírodě pod vedením třídních učitelek Miluše Kodatové a Moniky Holmanové, a v doprovodu dalších pedagogů Veroniky Jégrové a Gabriely Jevčičové.

Žáci 2.A a 2.B strávili v hotelu poblíž Milevska velice pestrý a sportovně nabitý školní týden. Prvním nezapomenutelným zážitkem už byla cesta do středních Čech, kdy autobusu vypověděl službu motor a děti strávily pod ochranou Policie ČR dvě hodiny u dálnice při čekání na nový autobus. Nečekaný zážitek však nijak nepoznamenal dobrou náladu obou tříd. Každý den druháčci absolvovali dvakrát plavecký výcvik a spoustu dalších sportovních a výukových aktivit. Plavání se pro většinu dětí stalo největším zážitkem a všechny byly pyšné na své postupně se lepšící plavecké výkony. V pátek 24. května odvážel autobus domů spoustu nových více či méně zdatných plavců.

Děkujeme rodičům, že dětem umožnili účast na škole v přírodě. Velký dík patří i zřizovateli, který poskytl škole v přírodě spojené s plaveckým výcvikem výraznou finanční podporu. Obdiv a úctu si zaslouží všechny učitelky a asistentky za nesmírně namáhavou a vyčerpávající práci při zajišťování pohodlí a aktivit dětí.

Radek Hanuš, ředitel školy

Více informací naleznete zde

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”