Aktuality - Jak jsme slavili Den dětí 1.6.

Jak jsme slavili Den dětí 1.6.

16. 6. 2010

Svátek všech dětí oslavily všechny třídy naší školy. Místo výuky se děti věnovaly aktivitám, které si jednotlivé třídy dopředu naplánovaly.

První a druhá třída se zúčastnily "Fyzikálního jarmarku", kde se seznámily s fyzikálními zákony poněkud netradiční zábavnou formou. Děti zjistily, že fyzika je vlastně velice zajímavá a ověřit si fungování fyzikálních zákonů lze velice jednoduše i doma.

3.A a 3.B navštívily i přes nepříznivé počasí chovnou stanici koní. Na návštěvu nešly děti s prázdnýma rukama. Přinesly koníčkům chleba, jablíčka, mrkev a samozřejmě cukřík. Kdo měl zájem (a nebál se), mohl se na koníčkovi i svézt. Největší zájem u dětí vzbudilo sedmidenní hříbátko.

4.A a 4.B strávily Den dětí na dopravním hřišti, kde se připravovaly na náročné zkoušky na průkaz cyklisty. Pro některé žáky zůstává jízdní kolo dopravním prostředkem, se kterým ještě nenašly "společnou řeč".

Třídy 8. a 9.A se zúčastnily Dne dětí v kasárnách. Program se zde stále zkvalitńuje, každoročně přibývá více ukázek i programů. Každá třída dostala svého průvodce, který žákům předvedl vojenskou techniku, zbraně, bojová vozidla, pojízdnou ošetřovnu. Děti si mohly například zastřílet na terč. Nejvíce je však zaujal výcvik psů a napadení narušitele.