Aktuality - Přehlídka dětské recitace

Přehlídka dětské recitace

11. 2. 2024

Přehlídka dětské recitace

Dům dětí a mládeže Větrník organizuje v každém školním roce recitační přehlídku žáků základních škol. Jí však předcházejí přehlídky školní, z nichž ti nejlepší postupují do vyšších škol. Zajímavostí je, že na přehlídce se neurčuje první, druhé a další umístění, ale jen ten nejúspěšnější pokračuje dál. Žáci prvních tříd mají pouze školní kola, aby získali zkušenosti do dalších let a do okresního kola ještě nepostupují.

Školního kola recitační přehlídky se dne 7. 2. 2024 účastnilo 26 děvčat a chlapců z 1. stupně, kteří předvedli svůj recitační a herecký talent a předvedli více jak dvě desítky básní jak českých, tak  světových básníků. Nejčastěji se však ozývala klasika jako Žáček, Seifert, Erben atd. Každý z recitátorů obdržel diplom a sladkou odměnu. Učitelská porota, ve které zasedly paní učitelky Holmanová, Johnová, Sedláková, Kodatová a Vojčiniaková, vybrala do okresního kola 2 postupující a 2 náhradníky.

V 1. kategorii – žáci 2. a 3. tříd nás bude reprezentovat Marek Sladký ze 3 .A a náhradníkem se stala Veronika Adamcová z 2.B. Za 2. kategorii – žáky 4. a 5. tříd postupuje Adriana Říhová ze 4.Aa náhranicí se stala Jevčičová z 5.B.

Všem recitátorům velmi děkujeme za účast a postupujícím držíme palce, aby byli v okresním kole co nejúspěšnější.

Mgr.Jitka Vojčiniaková, zástupce ředitele