Aktuality - Školní bruslení

Školní bruslení

11. 2. 2024

Školní bruslení

31.1.2024 bylo rozdáno vysvědčení za 1. pololetí a my jsme se, ostatně jako každý rok, rozhodli uzavřít ho tradičně, na bruslích. Naši partneři HC Bílí Tygři nám na 1. 2. 2024 zapůjčili ledovou plochu ve Svijanské Aréně a v 18.30 se sešlo kolem stovky bruslařů, našich žáků ze všech tříd, které doprovodili jejich rodiče, ale i mladší či starší sourozenci a samozřejmě někteří učitelé.

Po úvodním kolečku a rozbruslení se všichni mohli zúčastnit jednoduchých soutěží, které připravili naši tělocvikáři, pan učitel Stodola a paní učitelka Baštincová. Úspěšní sportovci (což byli všichni, kteří se zúčastnili) obdrželi žeton, za který si na konci bruslení mohli vyzvednout sladkou odměnu.

Po ledové ploše všichni kroužili suverénně, někteří přidali i piruety nebo jednoduché skoky. A pokud někoho roztřásla zima z mrznoucí ledové plochy, mohl se zahřát výborným horkým čajem, který pro nás uvařily paní kuchařky ze školní jídelny a rozdávala paní hospodářka s paní zástupkyní.

V 19.30 jsme již museli uvolnit plochu obří rolbě, která upravovala led pro naše hokejisty. Domů jsme se však vraceli unavení a spokojení s vidinou zítřejších pololetních prázdnin.

Jitka Vojčiniaková, zástupce ředitele