Aktuality - Návštěva Drážďan

Návštěva Drážďan

19. 1. 2024

Dne 6. prosince se uskutečnil výlet do Drážďan. Okolo desáté hodiny ranní (odjezd byl samozřejmě dříve) jsme dorazili na naši první zastávku, německé Muzeum hygieny. Muzeum nás zvalo k poznání člověka a jeho těla. Již více než 100 let nabízí toto jedinečné praktické muzeum pohled "pod kůži".

Výstavu, týkající se lidského těla a smyslů člověka, jsme si prohlédli na jednotlivých stanovištích. Mohli jsme si vyzkoušet své smysly v praxi. Prohlídka se nám líbila, byla poučná i zábavná zároveň. Poté jsme se vydali na nedaleké vánoční trhy.

Na trzích jsme dostali rozchod. Bylo možné si na nich zakoupit občerstvení nebo suvenýr domů. Německé trhy dost připomínaly ty naše v Liberci u radnice, rozdíl byl ve velikosti (jsou větší), v počtu lidí (je jich víc) a také v pestrosti výběru věcí k zakoupení (přecházel nám zrak). Líbila se nám krásná vánoční výzdoba. Vzhledem k výši kapesného jsme žádné velké tržby prodavačům neudělali, jen jsme neodolali různým místním dobrotám (jablko v čokoládě, to je pochoutka!) a drobnostem na památku (magnet na ledničku). Naší poslední zastávkou dne bylo nedaleké obchodní centrum. Po rozchodu jsme se všichni sešli, vyrazili zpět k autobusu a hurá domů.

Fořtová Nina a Světla Baštová, 9.C