Aktuality - Živá knihovna

Živá knihovna

11. 12. 2023

Žáci devátých tříd se dne 27.11.2023 zúčastnili prezentace některých libereckých firem. Setkání se uskutečnilo v prostorách IQ-Landie, kde se přítomní žáci seznámili převážně s profesemi, které jsou dnes nedostatkové. Smyslem akce bylo namotivovat vycházející žáky ke studiu technických oborů, ať učebních nebo maturitních.

Na jednotlivých stanovištích si žáci vyslechli prezentace představitelů firem, viděli praktické ukázky z reálného pracovního prostředí. Mohli si zároveň vyzkoušet některé aktivity, týkající se prezentované profese, dostali odpovědi na své otázky a také si zasoutěžili a dostali drobné dárky.

Celá akce byla velmi dobře zorganizovaná díky regionální zástupkyně Svazu průmyslu a dopravy ČR, paní Naděždy Vojtíškové. Děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit.

Jitka Zatloukalová, školní kariérní poradce