Aktuality - Poznávací zájezd do Londýna

Poznávací zájezd do Londýna

22. 10. 2023

Po stopách Harryho Pottera aneb výlet za poznáním Anglie

Ve dnech 24.-29. září 2023 se smíšená skupina našich žáků a žákyň od 7.-9. tříd vydala za hranice naší vlasti poznávat anglofonní svět. Tentokrát jsme jeli po stopách Harryho Pottera a celý zájezd byl koncipován jako zábavně-poznávací. Po celodenním cestování pohodlným autobusem přes Polsko, Německo, Belgii a Francii jsme se v brzkých ranních hodinách nalodili na trajekt, který nás převezl přes kanál La Manche do anglického Doveru. Z něho jsme pokračovali do krásného a dětmi velmi oblíbeného zábavného parku Legolandu, kde děti mohly navštívit různé druhy venkovních i vnitřních atrakcí. Odpoledne jsme si zpestřili jízdou Double Decker busem do menšího slavného městečka Windsor s dlážděnýma křivolakýma uličkama s hrázděnými domy a nádherných královským hradem. Ve večerních hodinách se děti na tři noce ubytovaly u anglických rodin v okolí Londýna. Mohly nejen procvičovat svoji angličtinu, ale i ochutnat místní speciality a na vlastní kůži zažít chod anglických domácností. I když tento zájezd byl kratší než obvykle děláme, děti stihly vidět mnoho zajímavých míst během dvoudenní prohlídky Londýna. Zároveň zavítaly do vyhlášených filmových ateliérů Harryho Pottera, které si opravdu moc užily a určitě splnily veškerá jejich očekávání. Bylo krásné vidět jejich rozzářené oči a nadšení při plnění úkolů. Viděly nejen zázemí, kde se natáčelo, ale i nádherné kostýmy, velké množství filmových rekvizit, ale hlavně všechny nadpřirozené bytosti, které se ve filmech objevily. Součástí našeho zájezdu byla i návštěva Hampton Court Parku s daňky a Kew Gardens, jedné z největších botanických zahrad Evropy, kde se dětem také moc líbilo. Děti si odvezly velké množství nových zážitků, nasbíraly drahocenné zkušenosti, procvičily si v praxi cizí jazyk a navázaly i nová přátelství. Již nyní se těší na zájezd příští, který tradičně naváže někdy v budoucnu na ten stávající. Děkuji kolegyním Mgr. Jitce Zatloukalové a Ing. Randě Tomehové, průvodcům Petrovi a Terezce, ale i našim pánům řidičům za spolupráci a hladký průběh zájezdu.

Bc. Veronika Nicole Švarcrová, vedoucí zájezdu

"The day we arrived, we went to Legoland. It was awesome: we went into a Lego submarine. It was the best attraction there, I think. Then we took a double-dekker bus to Windsor. It´s a castle. The second day we  took the boat to get to the London Eye. We walked around Big ben, Buckingham Palace and other monuments in London. We slept at our families. On the third day we went to Harry Potter Studios. It was so amaizing! The last day, we took cable cars over the Thames, we used the underground and walked around London to see Tower Bridge and so many other places..."

Krištof Jiránek, 8.B

odkaz na fotografie: Londýn 2023