Aktuality - Schoolfest 2023

Schoolfest 2023

23. 7. 2023

Letošní školní rok zakončil symbolicky Schoolfest. Školní festival navázal na slavnostní zakončení školního roku minulých let. Přehlídku žákovských vystoupení zorganizovali dva hudebně zaměření učitelé školy – paní učitelka Martina Plodková a pan učitel Ondřej Kuthan. Přípravy na Schoolfest odstartovaly již po jarních prázdninách. Žáci s pomocí svých učitelů trénovali a pilovali svá vystoupení.  Otázku vhodného prostoru pro úvodní ročník Schoolfestu pomohli vyřešit partneři školy. Sportpark Liberec a hokejový klub Bílí Tygři Liberec umožnili škole uspořádat festival v úžasném prostředí Home Credit Arény.

Ve středu 28. června dopoledne se tak na ploše Arény sešlo více než 500 diváků. Kromě žáků a zaměstnanců školy se přišli podívat i rodiče žáků, absolventi a přátelé Základní školy „U Školy“. Moderování programu se vedle ředitele školy ujala Veronika Kubešová (8.C). Úvod festivalu obstaraly děti z tanečního kroužku. U pódia sledoval obě vystoupení tanečního kroužku lektor a choreograf Lukáš Huryta. Vystoupení našich nejmenších tanečníků doplnila Adriana Říhová z 3.A s hudebním vystoupením na flétnu. Talentovaná flétnistka zahrála lidovou píseň „Kdyby byl Bavorov“. Že je flétna oblíbený nástroj dokázala svým vystoupením i Terezka Švihovská, která zahrála skladbu „Andantino“. Žáci 3.A se při přípravě vystoupení na závěrečném školním festivalu prezentovali jako velmi aktivní třída. Pod vedením své třídní učitelky Ireny Bovijn si připravili pěvecký vstup se skladbou Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka „Chválím tě země má“ a následně i taneční vystoupení „That power“. A společně s žáky 3.B pak uskutečnili taneční představení na electro-hopovou dance/house píseň „I Gotta Feeling“. Třídním učitelkám, paní Böhmové a paní Bovijn, se úspěšně podařilo zkoordinovat všech 40 tanečníků na pódiu.

Umělecký program byl doplněn o vyhlašování ocenění pro mimořádně úspěšné žáky školy. Na pódium si v průběhu festivalového programu přišli převzít ocenění Alex Kendik z 9.B (nejúspěšnější student) a Sofiia Kozii z 5.B (mimořádné ocenění ředitele školy) a členové florbalového družstva 6. a 7. tříd (nejlepší sportovní kolektiv).

Na začátku druhé poloviny programu přišla dynamická vystoupení, která strhla všechny diváky. Šestice děvčat z 4.A (Sára Zoreníková, Markéta Fišerová, Eliška Patočková, Alžběta Tichá, Kačka Tichá a Adélka Fouque) svými vystoupeními „Vítr do plachet“ a „Toulavá“ zvedla diváky ze sedaček. Děvčata své úspěšné vystoupení na konci festivalu ještě zopakovala za doprovodu hlasitého potlesku diváků a desítek světel v hledišti. Na chytlavá taneční vystoupení navázala  ukázka capoeiry v podání pěti žáků 4.A pod vedením trenérky a choreografky Gabriely Jevčičové. Závěr festivalu se nesl ve znamení hudby. Program zakončily skladbami na keyboard Melissa Laciová a Nella Jevčičová.

Pilotní Schoolfest předčil všechna očekávání. Precizně připravená kvalitní vystoupení se divákům líbila, program měl spád a bavili se všichni, jak účinkující, tak diváci.  Pódium v Aréně pak ještě využili žáci devátých tříd ke společnému rozloučení se školou.

Děkuji všem účinkujícím, choreografům, trenérům, organizátorům festivalu a zaměstnancům Sportparku Liberec. Doufám, že se úspěšný podnik stane první kapitolou v řadě tradičních každoročních festivalů.

Jménem všech zaměstnanců školy gratuluji žákům k úspěšnému absolvování školního roku a děkujeme rodičů, přátelům a partnerům za spolupráci v průběhu letošního školního roku 2022/2023.

Radek Hanuš, ředitel školy