Aktuality - Exkurze žáků 9.A ve vazební věznici

Exkurze žáků 9.A ve vazební věznici

4. 7. 2023

V pátek 9. června se žáci 9.A díky ochotě mluvčí věznice Radky Šmucrové podívali do Vazební věznice Liberec v ulici U Soudu. Po krátké cestě přes město došli ke vchodu do věznice, kde si všichni museli odložit své věci, předložit občanské průkazy a následně projít detektorem kovu do samotného areálu budovy. Nejprve žáci zavítali do zasedací místnosti vedení věznice. Zde jim byla představena struktura celého komplexu v současnosti a zároveň i v minulosti, dále se dozvěděli informace o druzích a počtech věznic v celé republice a o systému Vězeňské služby České republiky obecně. Následně započala prohlídka vězeňských cel vedená místními vězeňskými dozorci, kteří exkurzi obohatili svými osobními zkušenostmi a pocity ze své práce. Potom se všichni přesunuli do společenské místnosti, ve které mohou trestanci pohromadě trávit čas. Při této příležitosti dostali studenti možnost ptát se na nejrůznější otázky týkající se věznice. Na závěr jim byli předvedeni služební psi, vycvičení na hledání drog, výbušnin, mobilních telefonů a i pachatelů samotných. Po posledním zkontrolování totožnosti žáků exkurze "za mřížemi" skončila.

Marek Bělohubý, žák 9.A