Aktuality - Turistický kurz 6. tříd

Turistický kurz 6. tříd

7. 6. 2023

6. třídy se na přelomu května a června vydaly na sportovně turistický kurz. Z obou tříd se zúčastnilo 46 dětí v doprovodu 4 učitelů – M.Stodola, D. Kadlečík, V. Chlumská a T. Hopová.

Celý kurz se odehrával v RS Bílý Potok. Děti zde zažily tři výšlapy, během kterých urazily přes 35 km. Navštívily krásné vyhlídky a zdolaly několik strmých stoupání. Naučily se pracovat s mapou a orientovat se v terénu. Získané znalosti mohly využít při orientačním běhu v okolních lukách a lesích. Dále si zkusily letní biatlon. Tady se ukázalo, že jen rychlé nohy bez kvalitní střelby na vítězství nestačí. Užily si NERF bitvu 8 proti 8, zahrály si discgolf, přehazovanou,stolní tenis a fotbal. Závěrečný večer zvládlo pár fotbalových nadšenců zhlédnout i nekonečné finále evropské ligy.

Po celou dobu jsme měli krásné počasí, které podtrhlo naše společné zážitky z kurzu. Děti byly po celou dobu skvělé, všechny aktivity zvládly bez problémů. Při návratu ke škole byla již znát únava našich statečných turistů, ale není divu. Náplň kurzu opravdu nebyla snadná.

Za všechny zúčastněné učitele bych chtěl všem žákům poděkovat za skvělý kurz a věřím, že příští rok si podobně užijeme lyžařský kurz.

Díky M. Stodola.