Aktuality - Poznávací zájezd do Londýna

Poznávací zájezd do Londýna

28. 5. 2023

V termínu 14.-19. května 2023 se 44 žáků a žákyň z 8. a 9. ročníků zúčastnilo poznávacího zájezdu autobusem do Anglie. Organizace probíhala ve spolupráci s CK Kristof, která nám pomohla ušít zájezd přímo na míru podle našich představ a požadavků. Každý den jsme navštívili jiné památky a zajímavá místa. Od důkladné dvoudenní prohlídky Londýna, přes malebný a prestižní univerzitou známý Oxford,  Blenheim Palace s nádherným interiérem až po Legoland v blízkosti Windsoru. Na programu nemohla chybět ani návštěva proslulých ateliérů Harryho Pottera, která byla třešničkou tohoto zájezdu. Nešlo jen o poznávání, ale hlavně o procvičení anglického jazyka v reálné praxi. Studenti byli ubytováni ve dvojicích, trojicích či čtveřicích v anglických rodinách poblíž Oxfordu. Z jejich náhradních rodin si odváželi drahocenné zkušenosti a nové zážitky. Někteří navázali nová přátelství. Měli možnost nejen konverzovat, ale zároveň i poznat místní kulturu, tradice stolování, ochutnávku tradičních jídel, ale zároveň mohli vidět i odlišnosti v bydlení, mentalitě a chování. I přes náročnost cestování (cesta z Liberce přes Německo, Nizozemí, Belgii, Francii a poté eurotunelem do Anglie trvala dlouhých 18 hodin) si všichni zájezd užili na maximum.

A již nyní jsou účastníci expedice velkou inspirací i druhé skupině mladších studentů, která se podobného zájezdu bude účastnit na podzim v příštím školním roce 2023/2024. Velké poděkování patří pánům řidičům za bezpečnou cestu, paní průvodkyni a vyučujícím L.Hájkové a I. Říhové.

Veronika Nicole Švarcrová, vedoucí zájezdu